Ջեյք Սալիվանը Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ հանդիպման ժամանակ կոչ է արել խուսափել սադրանքներից
ԱՄՆ նախագահի՝ ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանը Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ Սպիտակ տանը կայացած հանդիպման ընթացքում կոչ է արել թուլացնել լարվածությունը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա հայտնել է Twitter-ում կատարած գրառման մեջ։
«Ուրախ ենք այսօր Սպիտակ տանը միասին հյուրընկալել Արարատ Միրզոյանին և Ջեյհուն Բայրամովին։ Ես խրախուսեցի Հայաստանին և Ադրբեջանին շարունակել առաջընթաց գրանցել դեպի խաղաղություն, ինչպես նաև խուսափել սադրանքներից և թուլացնել լարվածությունը՝ վստահություն կառուցելու համար»,-գրել է Սալիվանը։

Джейк Салливан на встрече с министрами иностранных дел Армении и Азербайджана призвал избегать провокаций
Советник президента США по национальной безопасности Джейк Салливан во время встречи с министрами иностранных дел Армении и Азербайджана в Белом доме призвал ослабить напряженность. Как сообщает «Арменпресс», об этом он написал в «Twitter».
«Мы рады были принять сегодня в Белом доме Арарата Мирзояна и Джейхуна Байрамова вместе. Я призвал Армению и Азербайджан продолжать двигаться к миру, избегать провокаций и снизить напряженность для укрепления доверия», – написал Салливан.