Հովհաննես Սահակյան. «ՀԱԿ–ը համաձայն է, որ պետք է հերթական ընտրություններ անցկացվեն»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ԱԺ պատգամավոր Վարդան Խաչատրյանը անդրադառնալով ներքաղաքական խնդիրներին՝ ասել է, թե թեժ շիկացած աշնան ակնակալիքները չարադարացվեցին։
–Ապագան անկախանտեսելի է ներկա պահին, բայց, կարծում եմ, որ իրավիճակը գերլարված կլինի և հիմնական խաղացողները պետք է շատ ուշադիր լինեն, որպեսզի իրավիճակը չմտնի փակուղի և պայթյունավտանգ իրավիճակ չլինի,–ասել է նա։
Իսկ ԱԺ պատգամավոր, ՀՀԿ–ական Հովհաննես Սահակյանն ասել է, թե ներքաղաքական կայանքը իր բնականոն հունով է ընթանում։
–Այսօր  ՀՀ–ում ունենք մի իրավիճակ, երբ արտախորհդրանական ընդդիմությունը՝ ՀԱԿ–ը, համաձայն է, որ պետք է հերթական ընտրություններ անցկացվեն և դա հնչում է նրանց ներկայացուցիչների շուրթերից,–ասել է նա։

Ованнес Саакян: «АНК согласен с тем, что должны быть проведены очередные выборы»
Говоря на встрече с журналистами о внутриполитических проблемах, депутат НС РА Вардан Хачатрян заявил, что прогнозы относительно «горячей» политической осени не оправдались.
«На данный момент будущее непредсказуемо, но, думаю, ситуация будет сверхнапряженной, а главные игроки должны быть очень бдительны, чтобы ситуация не зашла в тупик и не сложилась взрывоопасная ситуация», - заметил депутат.
В свою очередь, член фракции РПА Ованнес Саакян отметил, что внутриполитическая жизнь течет в нормальном русле.
«Сегодня ситуация в РА такова, что внепарламентская оппозиция, а именно АНК, согласна с тем, что должны быть проведены очередные выборы, причем это звучит из уст представителей того же АНК», - сказал Ованнес Саакян.