Արմեն Գրիգորյանն ու Ջեյք Սալիվանը քննարկել են տարածաշրջանային և արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակն ու մարտահրավերները
Հուլիսի 6-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Սպիտակ տանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ նախագահի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի հետ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակից։
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային և ավելի լայն արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակն ու մարտահրավերները: Այս համատեքստում ԱԽ քարտուղարը զրուցակցին է ներկայացրել հայկական կողմի մոտեցումները մի շարք կարևոր ուղղություններով:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր՝ մասնավորապես, շեշտել են երկկողմ համագործակցության զարգացումը՝ էներգետիկայի, տնտեսության և ժողովրդավարության շրջանակներում:

Армен Григорян встретился с советником президента США по национальной безопасности
6 июля секретарь Совбеза Армении Армен Григорян в Белом доме встретился с советником президента США по национальной безопасности Джейком Салливаном. Об этом сообщает пресс-служба секретаря Совбеза.
Согласно информации, стороны обсудили региональную и более широкую внерегиональную ситуацию в области безопасности и стоящие вызовы.
В данном контексте секретарь Совбеза представил своему собеседнику подходы армянской стороны по ряду важных направлений.
Собеседники обсудили вопросы, представляющие двусторонний интерес, в частности, сделали акцент на развитии двустороннего сотрудничества в рамках энергетики, экономики и демократии.