Վիտալի Բալասանյանին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել
Արցախի ԱԽ նակին քարտուղար Վիտալի Բալասանյանին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել դատարան։ Այդ մասին լրատվամիջոցներին հայտնել է նրա փաստաբան Ռաֆայել Մարտիրոսյանը։
Վիտալի Բալասանյանին մեղադրանք է առաջադրվել Արցախի քրեական օրենսգրքի 337-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ ոչ վտանգավոր բռնություն գործադրելու կամ բռնության սպառնալիքի, 185-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով՝ առանձնապես խոշոր չափերով յուրացման, 279-րդ հոդվածի հատկանիշներով։
Վիտալի Բալասանյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին միջնորդությունը կքննվի այսօր՝ Արցախի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանում։

В суд подано ходатайство об аресте Виталия Баласаняна
В суд подано ходатайство об аресте бывшего секретаря совета безопасности Республики Арцах, героя Арцаха генерала Виталия Баласаняна. Об этом сообщил адвокат Рафаел Мартиросян.
Виталию Баласаняну предъявлено обвинение в по части 1 статьи 337 (применение насилия, не опасного для жизни или здоровья, либо угроза применения насилия в отношении представителя власти), пункту 1 части 3 статьи 185 (присвоение в особо крупных размерах) и статье 279 УК Арцаха.
Ходатайство об избрани в отношении Виталия Баласаняна меры пресечения в виде заключения под стражу будет рассмотрено в суде общей юрисдикции первой инстанции Арцаха сегодня в 11:30.