Ադրբեջանական դիրքերից կրակել են քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ
Հուլիսի 24-ին ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնի Շոշի բաժանմունքից հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ ժամը 11:20-ի սահմաններում, Մարտունու շրջանի Գիշի համայնքի բնակիչ Ա. Մ.-ն (ծնված 1959թ.) իրեն պատկանող տրակտորով, Շոշ գյուղի վարչական տարածքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ էր իրականացնում, երբ ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր տեսակի զենքերից կրակ են բացել տրակտորի ուղղությամբ։
Արցախի ՆԳՆ ոստիկանությունից հայտնում են, որ զինադադարի խախտման հետևանքով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները:

ВС Азербайджана открыли огонь по мирному жителю в Арцахе
24-го июля в отдел полиции Шош Аскеранского районного отдела полиции поступило сообщение о том, что около 11:20 житель общины Гиши Мартунинского района А. Сарибекян (1959 г. р.) на принадлежащем ему тракторе, осуществлял сельскохозяйственные работы на административной территории села Шош, когда с азербайджанских боевых позиций подвергся обстрелу из различных видов стрелкового оружия.
В результате нарушения режима прекращения огня прекращены сельскохозяйственные работы. К счастью, никто не пострадал.