Իմ հաճախորդը Նիկոլ Փաշինյանն է. մինչև նրան չվռնդեմ կառավարության շենքից, չեմ դադարեցնելու պայքարը. Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ)
Այսօր Շառլ Ազնավուրի հրապարակում տեղի է ունեցել «Մայր Հայաստան» դաշինքի նախընտրական առաջին հավաքը, որի ժամանակ ելույթ է ունեցել դաշինքի առաջնորդ Անդրանիկ Թևանյանը։
«Ես այս ընտրություններում առաջադրված որևէ թեկնածուի, որևէ ուժի առաջին համարի ընդհանրապես չեմ անդրադառնալու, ոչ թե որ արհամարհում եմ կամ ինձ եմ բարձր դասում, ո’չ: Իմ հաճախորդը Նիկոլ Փաշինյանն է, և եթե ռիսկ ունի, թող մտնի այս ընտրապայքարի մեջ, ես իրեն հրավիրում եմ ցանկացած ֆորմատով բանավեճի, քաղաքական պայքարի։ Մինչև նրան չվռնդեմ կառավարության շենքից, չեմ դադարեցնելու պայքարը»,-ասել է Անդրանիկ Թևանյանը։

Моим клиентом является Никол Пашинян: не перестану бороться, пока не прогоню его из здания правительства – Андраник Теванян (видео)
В ходе первого предвыборного собрания блока «Мать Армения» на площади Азнавура выступил также лидер блока Андраник Теванян.
«Я не буду обращаться ни к одному из кандидатов, ни к одному из первых номеров политических сил, но не потому, что игнорирую их или ставлю себя превыше них. Нет. Моим клиентом является Никол Пашинян, и если он готов рискнуть, пусть войдет в эту предвыборную борьбу – я приглашаю его на дебаты в любом формате, на политическую борьбу. Я не перестану бороться, пока не прогоню его из здания правительства», – заявил в ходе собрания Андраник Теванян.