ՑԱԽԱԼ-ը կտարհանի 28 բնակավայրերի խաղաղ բնակիչներին Լիբանանի սահմանի երկայնքով
Իսրայելի Պաշտպանության բանակը և պաշտպանության նախարարությունը նախատեսում են տարհանել խաղաղ բնակիչներին Լիբանանի սահմանից երկու կիլոմետր շառավղով՝ վերջին օրերին «Հեզբոլլահի» և դաշնակից պաղեստինյան խմբավորումների հրթիռակոծման ֆոնին։
Նախարարության արտակարգ իրավիճակների ազգային վարչությունը (NEMA) տեղեկացրել է, որ բնակիչները կտեղափոխվեն պետության կողմից ֆինանսավորվող հյուրատներ այն բանից հետո, երբ պլանն արժանանա պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտի հավանությանը։
ՑԱԽԱԼ-ում հայտարարում են, որ տեղի իշխանությունների ղեկավարներին տեղեկացրել են պլանի իրականացման մասին, որի մեջ ներառված է 28 համայնքների տարհանումը։

ЦАХАЛ эвакуирует мирных жителей из 28 населенных пунктов вдоль ливанской границы
Армия обороны Израиля и министерство обороны планируют эвакуировать мирных жителей из городов в радиусе двух километров от ливанской границы на фоне неоднократных ракетных обстрелов со стороны «Хезболлы» и союзных палестинских группировок в последние дни.
Национальное управление по чрезвычайным ситуациям министерства (NEMA) сообщает, что жители будут доставлены в финансируемые государством гостевые дома после того, как план будет одобрен министром обороны Йоавом Галлантом.
В ЦАХАЛе заявляют, что уведомили глав местных властей в районе о предстоящей реализации плана, в который включена эвакуация из 28 общин.