Իրանը հավանություն է տվել Ռուսաստանի հետ համագործակցության մասին օրինագծին
Իրանի Իսլամական հանրապետության մեջլիսը (խորհրդարան) հավանություն է տվել Ազգային անվտանգության և արտաքին քաղաքականության խորհրդարանական հանձնաժողովի զեկույցին, այսինքն` Իրանի և Ռուսաստանի միջև տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում համագործակցության մասին համաձայնագրի նախագծին։ Այս մասին հայտնում է IRNA գործակալությունը։
«Տվյալ օրինագծի միակ հոդվածի հիման վրա հավանության է արժանանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջև տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում համագործակցության մասին համաձայնագիրը, որը ներառում է ներածություն, 9 հոդված և հավելված։ Այն թույլատրվում է դրա վերաբերյալ փաստաթղթերի փոխանակումը»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:
Նախագծի ընդհանուր բովանդակությունը հավանության է արժանացել 180 կողմ և 27 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ:

Иран одобрил законопроект о сотрудничестве с РФ в сфере информационной безопасности
Исламский консультативный совет (меджлис или парламент) Ирана одобрил доклад парламентской Комиссии по национальной безопасности и внешней политике в отношении законопроекта по соглашению о сотрудничестве между Ираном и Россией в области информационной безопасности. Об этом сообщает агентство IRNA.
«На основании единственной статьи данного законопроекта одобряется Соглашение о сотрудничестве в сфере информационной безопасности между правительством Исламской Республики Иран и правительством Российской Федерации, включающее введение, 9 статей и приложение, и разрешается обмен документами по нему», – говорится в сообщении.
На открытом заседании парламента Ирана в воскресенье был рассмотрен доклад Комиссии по нацбезопасности, касающийся законопроекта по данному соглашению о сотрудничестве между Тегераном и Москвой, и его общее содержание было одобрено 180 голосами «за» и 27 голосов «против».