Էկվադորում առևանգել են Մեծ Բրիտանիայի պատվավոր հյուպատոսին
Էկվադորում առևանգել են Գուայքիլում Մեծ Բրիտանիայի պատվավոր հյուպատոս Քոլին Արմսթրոնգին: Այս մասին գրում է El Universo թերթը։
Լրագրողների տվյալներով ՝ միջադեպը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 16-ի վաղ առավոտյան, Էկվադորի Լոս Ռիոս նահանգում։
Իր հերթին Էկվադորի ոստիկանությունը հայտնել է, որ ենթադրյալ հանցագործության կապակցությամբ Էկվադորի ոստիկանության մասնագիտացված ստորաբաժանումները քննչական միջոցառումներ են անցկացնում:
Միացյալ Թագավորության արտաքին գործերի և զարգացման նախարարությունն իր հերթին հայտարարել է, որ բրիտանացու անհետացումից հետո կապի մեջ է իշխանությունների հետ, սակայն չի հաստատել նրա ինքնությունը կամ հնարավոր հանցագործության վայրը:
Հայտնել էինք, որ օգոստոսի 9-ին սպանել են Էկվադորի նախագահի թեկնածու Ֆերնանդո Վիլյավիսենսիոյին: Քաղաքական գործչին սպանել էին գլխին երեք կրակոցով ՝ Կիտո քաղաքում հանրահավաքի ժամանակ։ Երկրում արտակարգ դրություն Էր հայտարարվել։

Британского почетного консула похитили в Эквадоре
Почетного консула Великобритании в Гуаякиле Колина Армстронга похитили в Эквадоре. Об этом пишет газета «El Universo».
По данным журналистов, инцидент произошел рано утром в субботу, 16 декабря, в эквадорской провинции Лос-Риос.
В свою очередь, полиция Эквадора сообщила в соцсетях, что «в связи с предполагаемым преступлением специализированные подразделения полиции Эквадора проводят следственные мероприятия».
Как уточнила газета, вместе с консулом был похищен еще один человек.
Министерство иностранных дел и развития Соединенного Королевства в свою очередь заявило, что находится в контакте с властями после исчезновения британца, но не подтвердило его личность или место потенциального преступления.