Հայաստանն ամուր բռնել է Ուկրաինայի ճանապարհը. Վլադիմիր Սկաչկո (տեսանյութ)
Քաղաքագետ Վլադիմիր Սկաչկոն Alpha News-ի հետ զրույցում մեկնաբանել է «Sputnik Արմենիա» ռադիոկայանի հեռարձակումը դադարեցնելու մասին ՀՀ հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի որոշումը:
Փորձագետի խոսքով՝ Հայաստանն ամուր բռնել Է Ուկրաինայի ճանապարհը։
««Sputnik Արմենիա» ռադիոյի հեռարձակումը դադարեցնելը շատ խոշոր և խորհրդանշական քայլ է, որը ցույց է տալիս՝ Հայաստանն ամուր բռնել է Ուկրաինայի ճանապարհը, ռուսատյացության ճանապարհը՝ որպես Հայաստանը Ռուսաստանից անջատելու գլխավոր գաղափարական հարթակ։ Այսպես սկսեց Ուկրաինան և ավարտվեց պատերազմով, հիմա այդպես է սկսում Հայաստանը, և Աստված մի արասցե՝ ամեն ինչ ավարտվի պատերազմով, որովհետև այդ քայլերի հիմքում ընկած է ռուսատյացությունը։
Ռուսատյացությունը ատելություն է, իսկ ատելությունը ամենավատ շինանյութն է միջպետական հարաբերությունների համար»,-ասել է քաղաքագետը։
Խոսելով հայ-ռուսական հարաբերությունների ճգնաժամի մասին՝ փորձագետը նշել է, որ դրանք հավաքական Արևմուտքի փորձերն են՝ Հայաստանի ներկայիս ղեկավարությանը համոզել կատարել ոչ թե հայկական ղեկավարության, այլ նեոգաղութատիրական վարչակազմի գործառույթները։
«Այդ ամենը Հայաստանը կդարձնեն հակա-Ռուսաստան և հայերի ձեռքով կկատարեն ոչ թե Հայաստանի, այլ հավաքական Արևմուտքի ազգային շահերը։ Իսկ հավաքական Արևմուտքի շահերն այս տարածաշրջանում Իրանին զսպելն է, Թուրքիային սադրելը և ռուսական սահմանին անկայունության օջախներ ստեղծելը»,-եզրափակել է Սկաչկոն։

Армения плотно встала на путь Украины – Владимир Скачко (видео)
Политолог Владимир Скачко прокомментировал «Alpha News» отключение на месяц вещания радио «Sputnik Армения».
По словам эксперта, Армения плотно встала на путь Украины.
«Отключение вещания радио «Sputnik Армения» – это очень крупный и символический шаг, который показывает, что Армения плотно встала на путь Украины, на путь русофобии, как главной идеологической платформы по отрыву Армении от России. Так начинала Украина и закончила войной, сейчас так начинает Армения и не дай Бог все тоже закончится войной, потому что в основе этих шагов лежит русофобия. Русофобия – это ненависть, а ненависть – это самый плохой строительный материал для межгосударственных отношений», – сказал политолог.
Говоря о кризисе в армяно-российских отношениях, эксперт сказал, что это попытки коллективного Запада склонить нынешнее руководство Армении к выполнению функций не армянского руководства, а неоколониальной администрации.
«Которая должна превратить Армению в анти-Россию и руками армян выполнять национальные интересы не Армении, а коллективного Запада. А интересы коллективного Запада в этом регионе – это сдерживание Ирана, провоцирование Турции и создание очагов нестабильности на российской границе», – заключил Скачко.