Հայկական ֆուտբոլի խայտառակությունը
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնում վերանշանակվեց տիպիկ նիկոլական կադր․ ձախողել է իրեն վստահված ոլորտը, մխրճված է ֆինանսական մեքենայությունների մեջ, ոչնչացնում է հայկական ֆուտբոլի ապագան։ Եվ ամենակարևորը՝ տարիներ շարունակ պրոթուրքական ու պրոադրբեջանական քարոզով է զբաղվել՝ աչքի ընկնելով հակաարցախյան ու հակահայաստանյան տեսակետներով։
Այնպես որ, պետք չէ զարմանալ, որ նման մեկը մնացել է իր պաշտոնում։ Նիկոլ Փաշինյանից ինչո՞վ է պակաս։
Համ էլ՝ կադրային հարցում հերթական անգամ գործեց խնամի–ծանոթ–բարեկամ սկզբունքը։ Կարևորվեց ոչ թե արդյունավետությունը և պրոֆեսիոնալիզմը, այլ թայֆայականությունը։ Բնականաբար՝ 2050–ին աշխարհի և/կամ Եվրոպայի առաջնության մրցանակակիր դառնալու բենդերական ծրագրի շրջանակներում։
Ձուկը գլխից է հոտած։
Հ․Գ․։ ՀՖՖ նախագահի «ընտրությունը» ցույց տվեց, որ մեր ֆուտբոլում 3 սուբյեկտ է կարողացել բարձրաձայն ասել, որ «թագավորը մերկ է» ու դեմ քվեարկել դիլետանտիզմին, թալանին ու անամոթությանը։ Մյուսների մոտ «Ապագա կա» վիճակ է։

Позор армянского футбола
На посту председателя Федерации футбола Армении переназначен типичный николовский кадр, проваливший вверенную ему сферу, погрязший в финансовых махинациях и уничтожающий будущее армянского футбола. И, самое важное, занятый на протяжении лет протурецкой и проазербаджанской пропагандой и отличившийся своими взглядами против Арцаха и Армении.
Так что, не нужно удивляться, что подобный кадр остался на своем посту. А чем он хуже Никола Пашиняна?
К тому же, в кадровом вопросе в очередной раз сработал принцип «сват-знакомый-родственник». Предпочтение было отдано не эффективности и профессионализму, а принадлежность к определенной группе. Естественно, в рамках бендеровских планов по становлению к 2050-му призерами чемпионата мира и/или Европы по футболу.
Рыба гниет с головы.
P.S. «Выборы» председателя ФФА показали, что в нашем футболе лишь 3 субъекта смогли сказать вслух, что «король-то гол», и проголосовать против дилетантизма, разграбления и бессовестности. У остальных – состояние «Будущее есть».