Թանկացումների պատասխանատվությունն իշխանությունների հետ հավասար կիսելու է «Հանրային ձայն»-ը. Մանուկ Սուքիասյան (տեսանյութ)
«Հետագա թանկացումների պատասխանատվությունն իշխանությունների հետ հավասար կիսելու է «Հանրային ձայն» կուսակցությունը: Ընդունվելիք թանկացումները Նոր տարվա դեկտեմբերի 31-ի գիշերը երևանցիներիին մատուցելու են թանկացումների տեսքով նվեր, քաղաքական ջրերն էլ ավելին են պարզաջրվում: «Մայր Հայաստանը» շարունակելու է քաղաքացիների շահերը պաշտպանել, ինչպես նաև այն քաղաքացիների, ովքեր ձայն չեն տվել «Մայր Հայասատանին»,-ավագանու նիստին ընդառաջ հայտարարեց Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Մանուկ Սուքիասյանը։
«Ամենակարևորը՝ քաղաքացիներն արդեն շատ պարզ ձևով հասկացան ով ով է, և ինչ քաղաքական դիրքորոշում ունի և իշխանությունների հասցեին սոսկ քննադատական տեքստեր ասելը դեռևս չի նշանակում, որ տվյալ քաղաքական ուժը կամ խոսնակը ռեալ ընդդիմություն է գործող իշխանութուններին»,-ասաց Մանւոկ Սուքիասյանը:
Հիշեցնենք, որ Երևանի ավագանու այսօրվա նիստի օրակարգում է տեղական տուրքերի և վճարների մասին փոփոխությունների նախագիծը, որով ավտոկայանատեղիների արժեքը մայրաքաղաքի կենտրոնում 12 000 դրամից բարձրանալու է՝ հասնելով 160.000 դրամի: «Մայր Հայաստանն» առաջարկել էր ընդդիմադիր խմբակցություններին բոյկոտել նիստը։

Ответственность за будущие подорожания наравне с властью разделят «Общественный голос» – Манук Сукиасян (видео)
«Ответственность за будущие подорожания наравне с властью разделят партия «Общественный голос». Предстоящие подорожания станут подарком для ереванцев на Новый год, а мутные политические воды станут чище. «Мать Армения» продолжит отстаивать интересы граждан, в том числе тех, кто проголосовал не за нас», – заявил перед заседанием Совета старейшин Еревана руководитель фракции «Мать Армения» Манук Сукиасян.
«Самое главное: граждане очевидным образом осознали, кто есть кто и кто какую политическую позицию занимает, а критика в адрес властей еще не означает, что данная политическая сила или индивид являются реальной оппозицией к действующей власти», – отметил Манук Сукиасян.
Напомним, что в повестку сегодняшнего заседания Совета старейшин Еревана включены проекты решений о повышении стоимости красных парковочных мест, ряда местных пошлин и сборов. Фракция «Мать Армения» предлагала оппозиционным фракциям бойкотировать заседание.