Նիկոլենք շարունակում են Ալիևից «կադաստրի թուղթ» մուրալ
Նիկոլ Փաշինյանի ԱԽՔ-ը՝ Արմեն Գրիգորյանը, Հ1-ի եթերում ակամայից խոստավանեց, որ Ալիևն իրենց ՀՀ «կադաստրի թուղթը» չի տալիս (ի դեպ, Ադրբեջանի նախագահը նման բան երբեք չի խոստացել): Նա ուզում էր «կրուտիտ» լինել, թե բա՝ 1991թ. Ալմա-Աթայի հռչակագրով ՀՀ 29.800-ը ճանաչվել է, իսկ Ալիևն էլ իր հերթին ճանաչել է այդ հռչակագիրը, հետևաբար՝ ճանաչել է 29.800-ը: Բայց դա սուտ է: Մեծ սուտ:
Ալիևը Նիկոլ Փաշինյանից ստացավ Արցախը, դիմացը նույնիսկ «կադաստրի թղթի» խոստում չտվեց: Մինչդեռ էս պետական հանցագործները քարոզչական առումով անբարոյական քայլ էին արել: ՀՀ քաղաքացիների ականջները փորձել էին լցնել, որ Արցախի հանձնումը ճիշտ բան է, քանզի խաղաղություն է լինելու, Զանգեզուրի միջանցք չի լինելու, Հայաստանը ծաղկելու է, ֆլան, ֆստան:
Դեռ մի կողմ թողնենք, որ Արցախը հանձնելու գնով Հայաստանի զարգացում խոստանալը ոչ միայն դավաճանություն է, այլ նաև քաղաքական ու մարդկային մեծ անբարոյականություն:
Արցախի հայաթափումը ոչ միայն նոր պատերազմի ու ամբողջական կապիտուլյացիայի նախաշեմին է կանգնեցրել Հայաստանը: Սա հայ ժողովրդի պատմության խայտառակագույն ու սև էջերից է: Համարժեք 1915 թվականին:
Նիկոլի ԱԽՔ-ը Հ1-ի եթերում փորձում էր «մակարոնեղեն» կախել հայ ժողովրդի ականջներից: Զուգահեռաբար հավատարմության երդում էր տալիս իրենց դրսի տերերին՝ «Ասեք, կանենք» տարբերակով:
Թուրքերն ու ադրբեջանցիները չեն էլ թաքցնում, որ Զանգեզուրի միջանցք կոչվածն էլ են ուզում, Սյունքին էլ են ուզում, Երևանն էլ:
Ու եթե այս ամենը մի փոքր էլ շարունակվի, ապա ՀՀ քաղաքացիներն են արցախահայության պես փախստական դառնալու: Այնպես որ սրանց լարելը ՀՀ անվտանգության ապահովման թիվ մեկ նախապայմանն է:

Николовцы продолжают клянчить у Алиева «кадастровую бумагу»
Секретарь Совета безопасности Никола Пашиняна Армен Григорян в эфире Общественного телеканала невольно признался, что Алиев не предоставляет им «кадастровую бумагу» РА (кстати, президент Азербайджана ничего подобного не обещал). Он хотел выкрутиться, мол, 29.800 кв. км территории РА были признаны Алма-Атинской декларацией от 1991 года, а Алиев признал эту декларацию, следовательно, признал также 29.800. Однако это – ложь. Большая ложь.
Алиев получил от Никола Пашиняна Арцах, не дав взамен даже обещания о «кадастровой бумаге». Между тем как эти государственные преступники пошли на аморальный в пропагандистском плане шаг. Они попытались оболванить граждан РА, будто сдача Арцаха – правильный шаг, так как после этого наступит мир, «Зангезурского коридора» не будет, Армения начнет процветать, пятое-десятое.
Оставим пока в стороне, что обещание развития Армении ценой сдачи Арцаха – это не только предательство, но и большая политическая и человеческая аморальность.
Изгнание армян Арцаха поставило Армению на порог не только новой войны и полной капитуляции. Это – одна из позорнейших и черных страниц истории армянского народа. Сродни 1915-му году.
АХК Никола (обыгрывается «յախք» [яхк], как форма устного выражения отвращения, и аббревиатура «ԱԽՔ» [ахк], означающая секретаря Совета национальной безопасности – прим.) в эфире Общественного телеканала пытался навесить армянскому народу новую порцию лапши. Параллельно он приносил клятву верности своим внешним хозяевам по варианту «Скажите – сделаем».
Турки и азербайджанцы и не скрывают, что хотят и «Зангезурский коридор», и Сюник, и Ереван.
И если всё это продолжится еще немного, то граждане РА тоже станут беженцами наподобие армян Арцаха. Так что, их изгнание – главное предусловие обеспечения безопасности РА.