Լյուդմիլա Սարգսյան. «Մինասյանը դուր չի գալիս ՀՀԿ–ից շատերին»
Այսօր հրավիրված մամլո ասուլիսի ժամանակ ՀՀ ներքաղաքական վերջին գործընթացների վերաբերյալ իր մեկնաբանությունն է տվել  ՍԴՀԿ ատենապետ Լյուդմիլա Սարգսյանը։
–Ոչ մի անսպասելի բան չկար այս հրաժարականների մեջ, որովհետև, մի իշխանության, որը առաջնորդվում է փողի ու սեփական շահերով,  վերջը այսպես պետք է լինի։ Սերժ Սարգսյանը նախապատրաստվում է ընտրություններին։ Կարծում եմ, առաջիկայում էլի կլինեն պաշտոնանկություններ։ Հովիկ Աբրահամյանի վերաբերյալ կասեմ, որ նա քոչարյանական մարդ էր համարվում, ու եթե նախընտրական փուլում նա մնար որպես պետության 2–րդ դեմք, ու Գագիկ Ծառուկյանն էլ շարունակեր ակտիվ լինել, ապա նրանք միանշանակ կգործեին Քոչարյանի օգտին, – հայտարարել է Սարգսյանը։
Սերժ Սարգսյանի փեսա Միքայել Մինասյանի հրաժարականի հետ կապված՝ ՍԴՀԿ ատենապետն ասել է, որ Մինասյանը դուր չի գալիս ՀՀԿ–ից շատերին՝ սա է նրա պաշտոնանկության պատճառներից մեկը։

Людмила Саркисян: «Микаэла Минасяна недолюбливают многие члены РПА»
На сегодняшней пресс-конференции председатель правления Социал-демократической партии Гнчакян (СДПГ) Людмила Саркисян прокомментировала последние внутриполитические  процессы в Армении и, в частности, недавние отставки.
«Ничего неожиданного в этих отставках не было, потому что если  наши власти руководствуются личной выгодой, то всë этим и может закончиться. Серж Саргсян готовится к выборам. Думаю, вскоре еще будут отставки. Что касается отставки Овика Абрамяна, то скажу, что он считался деятелем  из окружения Роберта Кочаряна и если в предвыборный период он остался бы вторым лицом государства, а Гагик Царукян продолжал бы оставаться активным, то они однозначно бы действовали в пользу Кочаряна», - заявила она.
Что касается отставки зятя Сержа Саргсяна Микаэла Минасяна, то, по словам Людмилы Саркисян, последнего недолюбливают многие члены Республиканской партии Армении, что и является одной из причин его отставки.