Հայաստանը պետք է կողմնորոշվի իր ատոմային էներգետիկայի զարգացման ձեւաչափի հարցում. «Ռոսատոմի» տնօրեն
Հայաստանը պետք է առաջիկա մեկուկես–երկու տարում կողմնորոշվի իր ատոմային էներգետիկայի զարգացման հետագա ձևաչափի հարցում։ «Ռոսիա 24» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում այս մասին ասել է «Ռոսատոմ» պետական կորպորացիայի գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Լիխաչովը:
Խոսելով այդ ոլորտում Ռուսաստանի ունեցած պայմանավորվածությունների մասին այլ երկրների հետ՝ գլխավոր տնօրենը հիշատակել է նաև Հայաստանը՝ ընդգծելով, որ Երևանը վաղուց ատոմային էներգետիկայի ակումբի անդամ է:
Լիխաչովը նշել է, որ «Ռոսատոմը» պայմանավորվածությունների բարձր պատրաստության փուլում է Թուրքիայի և Բանգլադեշի հետ, բանակցություններ են վարում Ուզբեկստանի ու Ղազախստանի հետ:

Армения должна определиться с форматом развития атомной энергетики – глава «Росатома»
Армения должна в ближайшие 1,5-2 года определиться с дальнейшим форматом развития своей атомной энергетики, сказал в интервью телеканалу «Россия 24» генеральный директор госкорпорации «Росатом» Алексей Лихачев.
Рассказывая о договоренностях в этой сфере, которые имеются у России с другими странами, гендиректор упомянул и Армению, подчеркнув, что Ереван давно является членом атомного энергетического клуба.
У «Росатома», отметил Лихачев, в стадии высокой готовности договоренности с Турцией и Бангладеш, переговоры ведут Узбекистан и Казахстан.