Կարեն Քոչարյան. «Ժամանակը եկել է, որպեսզի քաղաքական գործիչներն ու ուժերը կողմնորոշվեն՝ ում հետ են իրենք՝ ՀՀԿ–ի՞, թե՞ ԲՀԿ–ի»
Քաղաքական տեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանն այսօր խոսելով քաղաքական դաշտի վերջին իրադարձություններից՝ ասել է, որ պաշտոնանկություններն արագ էին, բայց ոչ անսպասելի և մինչև ընտրություններ դեռ կշարունակվեն։
Կ. Քոչարյանի խոսքերով՝ հրաժարականների այս շարքը միանշանակ ուղղված էր որոշ ուժերի դեմ։
ՀՀԿ–ն հստակեցման խնդիր է դնում, որպեսզի քանդվեն բոլոր կամուրջները,–ասել է բանախոսը։ Ըստ նրա՝ գործընթացները ցույց են տալիս, որ ժամանակը եկել է, որպեսզի քաղաքական գործիչներն ու ուժերը կողմնորոշվեն՝ ում հետ են իրենք՝ ՀՀԿ–ի՞, թե՞ ԲՀԿ–ի։

Карен Кочарян: «Настало время, чтобы политические деятели и силы сориентировались, с кем они – с РПА или с ППА»
Говоря на сегодняшней встрече с журналистами о недавних политических событиях  в Армении, политический технолог Карен Кочарян отметил, что хотя отставки и произошли быстро, тем не менее, они не были неожиданными и продолжатся до выборов.
По мнению Карена Кочаряна, эта череда отставок однозначно была направлена против некоторых сил.
«РПА ставит перед собой задачу уточнения позиций, имея целью сжечь все мосты», -заметил он.
По мнению политтехнолога, эти процессы показывают, что настало время, чтобы политические деятели и силы сориентировались, с кем они – с Республиканской партией Армении (РПА) или с партией «Процветающая Армения» (ППА).