Նորվեգիայի արտգործնախարարը կայցելի Հայաստան
Նոյեմբերի 8-10-ը ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստան է այցելելու Նորվեգիայի Թագավորության ԱԳ նախարար Յոնաս Գահր Շտյորեն: Այցի ընթացքում Նորվեգիայի արտգործնախարարին կընդունեն ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ն:
Երեւանում Նորվեգիայի ԱԳ նախարար Յոնաս Գահր Շտյորեն հանդիպում կունենա արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ, դասախոսություն կկարդա ԵՊՀ-ում, ինչպես նաեւ կայցելի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր: Նորվեգիայի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի` Հայաստան կատարելիք պաշտոնական այցի շրջանակներում Նորվեգիայի եւ Հայաստանի ԱԳ նախարարները կմասնակցեն «Էներգետիկ անվտանգությանն ուղղված փոքր հիդրոէներգետիկայի կայուն զարգացման նորվեգա-հայկական համագործակցության ծրագրի» մեկնարկի միջոցառմանը, Ֆրիտյոֆ Նանսենի հուշարձանի բացման արարողությանը, ինչպես նաեւ Ֆրիտյոֆ Նանսենի 150-ամյակին նվիրված համերգին:

Глава МИД Норвегии посетит Армению
С 8 по 10 ноября по приглашению главы МИД Армении Эдварда Налбандяна с официальным визитом Армению посетит министр иностранных дел Норвегии Юнас Гар Стёре. В ходе визита министра примут президент РА Серж Саргсян, Католикос всех армян Гарегин Второй.
В Ереване глава внешнеполитического ведомства Норвегии проведет встречу со своим армянским коллегой Эдвардом Налбандяном, прочитает лекцию в Ереванском государственном университете, а также посетит Мемориальный комплекс, посвященный памяти жертв Геноцида армян.
В ходе визита Юнаса Гар Стёре главы МИД Армении и Норвегии примут участие в мероприятии в рамках  «Программы армяно-норвежского сотрудничества по стабильному  развитию малой гидроэнергетики, направленной на обеспечение энергетической безопасности».
Кроме того, планируется участие двух министров в церемонии открытия памятника великому норвежскому гуманисту, преданному другу армянского народа Фритьофу Нансену, а также концерте, посвященном 150-летию Нансена.