Թամարա Պողոսյանը դարձել է ԲՀԿ–ական. նա իր որոշումը ծանրակշիռ է համարում
«Մեկ ազգ, մեկ մշակույթ» հիմնադրամի նախկին գործադիր տնօրեն, «Օրինաց երկիր» կուսակցության նախկին անդամ Թամարա Պողոսյանը դարձել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի մշակութային հարցերով խորհրդական։
«7օր»–ի հետ զրույցում ԲՀԿ–ին անդամագրվելու իր այս քայլը Թամարա Պողոսյանը բացատրել է իր անձնական վերլուծություններով, քաղաքական դաշտում իրականացվող գործընթացներով։
–Սա բազմաթիվ բաղադրիչներից բաղկացած որոշում է, և կարծես թե այսքան երկար ընդմիջումից հետո ես բավական ծանրակշիռ որոշում եմ կայացրել։ Ինձ համար այդ որոշումը հիմնավորված է։ Եթե ես ժամանակին եղել եմ ՕԵԿ անդամ՝ ազատական, կենտրոնամետ գաղափարախոսությանը համակրող, ապա ես հավատարիմ եմ մնացել այդ գաղափարախոսությանը, փոխել եմ միայն քաղաքական դաշտը։ Ընտրել եմ այն դաշտը, որը ՀՀ–ի համար նորմալ քաղաքական ուժ է,–ընդգծել է Թ. Պողոսյանը։

Тамара Погосян стала членом ППА и считает свое решение рациональным
Бывший исполнительный директор фонда “Одна нация, одна культура”, экс-член партии «Оринац еркир» Тамара Погосян стала членом партии “Процветающая Армения” и назначена на должность советника председателя партии Гагика Царукяна по вопросам культуры.
В беседе с «7or» Тамара Погосян аргументировала свое вступление в ряды партии «Процветающая Армения» свои личным решением и происходящими на политической арене процессами.
«Это решение было принято по многочисленным мотивам. Можно сказать, что после длительного перерыва я приняла достаточно рациональное решение, которое для меня является обоснованным. Если в свое время я была членом партии «Оринац еркир», то есть сторонником свободной, центристской идеологии, то скажу, что я осталась верна этой идеологии и сменила лишь политический лагерь. Я выбрала ту силу, которая является нормальной для Армении политической силой», - заявила она.