Նոր նշանակումներ ոստիկանական համակարգում
Վլադիմիր Գասպարյանի ՀՀ ոստիկանապետ նշանակվելուց  հետո համակարգում կադրային փոփոխություններ են տեղի ունեցել:
Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ ոստիկանապետի հրամանով Ճանապարհային ոստիկանության Երևանի 1-ին հաշվառման քննական բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Արթուր Մարգարյանը և 2-րդ քննական բաժանմունքի պետ, գնդապետ Մանվել Մամիկոնյանը ազատվել են զբաղեցրած պաշտոնից: Թիվ 2 քննական բաժնի պետ է նշանակվել Արմեն Դավթյանը:
Ոստիկանության պետ Վլադիմիր Գասպարյանի մեկ այլ հրամանով, ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչության պետ, գնդապետ Արմեն Գաբուզյանը ազատվել է պաշտոնից և նշանակվել ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության առաջին վարչության (միգրացիայի) պետ: Պաշտոններից ազատվածները անցել են ոստիկանության կադրերի տրամադրության տակ:

Новые кадровые перестановки в полиции РА
После назначения генерал-лейтенанта Владимира Гаспаряна на должность начальника полиции Армении в системе полиции Армении были осуществлены кадровые перестановки.
Как сообщает пресс-служба полиции РА, указом начальника полиции от занимаемых должностей освобождены начальник первого следственного отдела учета Дорожной полиции полковник Артур Маргарян, начальник второго следственного отдела учета полковник Манвел Мамиконян. На должность начальника второго следственного отдела учета назначен Армен Давтян.
Согласно другому указу Владимира Гаспаряна, полковник Армен Габузян освобожден от должности начальника управления внутренней безопасности и назначен начальником первого управления (по миграции) Главного управления по борьбе с организованной преступностью.