88-ամյա Ալեն Դելոնից 72 միավոր հրազեն է առգրավվել
Ֆրանսիայի դատախազությունը հետաքննություն է սկսել 88-ամյա դերասան Ալեն Դելոնի վիլլայից առգրավված զենքի վերաբերյալ։ Ընդհանուր առմամբ, ժանդարմները Դուշիում Ալեն Դելոնի վիլլայից առգրավել են 72 հրազեն և ավելի քան 3 հազար փամփուշտ, հաղորդում է Parisien-ը։
Սրանք փոքր զենքեր են, մասնավորապես A և B կատեգորիաների և կոլեկցիոն զենքեր: Սակայն դերասանը հրազեն ունենալու թույլտվություն չի ունեցել։ Դերասանը ստուգվում է ապօրինի զենք-զինամթերք ձեռք բերելու և պահելու համար։ Քննիչները վիլլայի տարածքում հայտնաբերել են հրաձգարան։ Վիլլայում խուզարկությունն իրականացվել է դերասանի ընտանիքում կոնֆլիկտի և նրա առողջության հետ կապված մտահոգությունների հետ կապված մեկ այլ հետաքննության սկսվելուց հետո։
«Իմ պաշտպանյալը շատ անհանգստացած է՝ իմանալով, որ Ալեն Դելոնը պահվում է առանց բժշկական օգնության՝ մոտակայքում զենքով»,-ասել է Յասին Բուզրուն՝ Դելոնի կողակից Հիրոմի Ռոլինի փաստաբանը:
Հունվարին Դելոնը դատական ​​հսկողության է ենթարկվել, սահմանափակվել են նրա մի շարք իրավունքները, ներառյալ գույքը տնօրինելու հնարավորությունը:

У 88-летнего Алена Делона изъяли 72 единицы огнестрельного оружия
Французская прокуратура начала расследование по поводу оружия, изъятого на вилле 88-летнего актера Алена Делона. Всего жандармы изъяли 72 единицы огнестрельного оружия и более 3 тысяч патронов к нему на вилле Алена Делона в Души. Об этом сообщает «Parisien».
Это стрелковое оружие, в частности, категорий А и Б, и коллекционное оружие. При этом у актера не было разрешения, позволяющего ему владеть огнестрельным оружием. Актера проверяют на незаконное приобретение и хранение оружия. На территории виллы следователи нашли стрельбище. Обыск на вилле провели после начала другого расследования, связанного с конфликтом в семье артиста и опасениями по поводу его здоровья.
«Моя клиентка очень обеспокоена, узнав, что Алена Делона держат без медицинской помощи с оружием поблизости», – рассказала Ясин Бузру, адвокат спутницы Делона Хироми Роллен.
В январе Делона поместили под судебный надзор и ограничили в ряде прав, включая возможность распоряжаться имуществом.