Ադրբեջանցի զինծառայողը հատել է հայ-ադրբեջանական շփման գիծը․ ԱԱԾ
Ս.թ. փետրվարի 28-ին՝ ժամը 05:15-ի սահմաններում, Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքի սահմանային հատվածում հայ-ադրբեջանական շփման գիծը հատել է ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայող, ով զինված է եղել ԱԿՄ տիպի ինքնաձիգով ու 1 պահատուփով:
Այս մասին հայտնում են ԱԱԾ-ից։
Վերջինս վնասազերծվել է ՊՆ զինծառայողների կողմից: Դեպքի կապակցությամբ ՀՀ քննչական կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ ՀՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածներով: Նախաքննությունը շարունակվում է:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել էր զինծառայողի մոլորվելու մասին, գրում են տեղի լրատվամիջոցները:
Նշվում էր, որ փետրվարի 28-ի առավոտյան ադրբեջանական բանակի զինծառայող Ռուսլան Փանախովը, շարժվելով օկուպացված Լաչինի շրջանում ծառայողական դիրքերի արանքով, անբարենպաստ եղանակային պայմանների պատճառով մոլորվել է:

СНБ Армении подтвердила задержание азербайджанского военного, перешедшего границу
Служба нацбезопасности Армении подтвердила информацию о задержании азербайджанского военнослужащего, перешедшего границу в районе села Тех Сюникского марза.
Инцидент произошел в среду около 05:15.
Азербайджанский солдат имел при себе автомат Калашникова с одним магазином. Он был обезврежен военнослужащими Минобороны Армении, сообщает СНБ.
По факту в Следственном комитете возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям уголовного кодекса. Предварительное следствие продолжается.
Ранее в министерстве обороны Азербайджана заявляли, что военнослужащий Руслан Панахов «из-за неблагоприятных погодных условий потерял ориентиры и заблудился».