Թբիլիսիում բազմաբնակարան շենքում հզոր պայթյուն է որոտացել. տարհանվել է 93 ընտանիք (լուսանկար)
Թբիլիսիի Սամտրեդիա փողոցում բազմաբնակարան շենքում հզոր պայթյուն է որոտացել, հայտնում է Ռուսթավի 2 հեռուստաալիքը։
Պայթյունը տեղի է ունեցել առաջին հարկի հանդիսությունների սրահում։ Վերջերս այն վերանորոգվում էր, և հաստատությունը չէր գործում։ Նախնական տեղեկություններով՝ պատճառը գազի արտահոսքն է եղել։
Պայթյունն այնքան ուժգին է եղել, որ պայթյունի ալիքը կոտրել է բնակարանների ապակիները:Միջադեպի հետևանքով զոհեր և վիրավորներ չկան։
Բնակիչները տարհանվել են։ Իշխանությունները հյուրանոցներում տեղավորել են 53 մարդու, հաղորդում է Դիդուբի շրջանի վարչակազմը։ Նշվում է, որ այս հասցեում ապրում է 93 ընտանիք։
Բնակիչները կկարողանան վերադառնալ այն բանից հետո, երբ համապատասխան ծառայությունները տեղում կավարտեն իրենց աշխատանքները, և պայթյունի հետևանքները ամբողջությամբ կվերացվեն։ Միջադեպի հետաքննությունը շարունակվում է։

В жилом доме в Тбилиси прогремел взрыв
Сильный взрыв прогремел на рассвете в жилом корпусе на Самтредской улице в Тбилиси. Как передает Первый канал Грузии со ссылкой на мэрию Тбилиси, из-за сильного взрыва жильцов жилого дома временно разместили в гостиницах,
По их сообщению, по данному адресу проживают 93 семьи. По предварительной информации, никто не пострадал.
«Население своевременно вывели из здания. Управа Дидубийского района обеспечила их размещение в гостиницах. После изучения состояния здания станет известно, вернется ли население в данный корпус или будет временно переведено в арендованное жилье, пока здание не укрепят.
С первых же минут на месте мобилизованы сотрудники службы чрезвычайных ситуаций МВД и соответствующих ведомств, а также представители столичной мэрии и управы Дидубийского района», – говорится в информации мэрии Тбилиси.
Взрыв произошел поздно ночью на первом этаже жилого дома на Самтредской улице в Тбилиси. В службе по чрезвычайным ситуациям заявляют, что взрыв, предположительно, был вызван утечкой природного газа, в результате происшествия никто не пострадал.