Ապրիլի 15-ից Հայաստանում վարժական հավաքներ կլինեն
2024 թվականի ապրիլի 15-ից մինչև հուլիսի 15-ը Հայաստանում կհայտարարվեն պահեստազորի առաջին խմբի առաջին և երկրորդ կարգերում հաշվառված շարքային, ենթասպայական և սպայական կազմերի պահեստա­զո­րայինների վարժական հավաքներ։
Վարժական հավաքներին կներգրավվի մինչև 435 քաղաքացի, որոնցից 128-ը` կրտսեր ենթասպայական և շարքային կազմերի, 9-ը` ավագ ենթասպայական կազմի, 298-ը` սպայական կազմի պահեստազորայիններ:
Հայտարարվող վարժական հավաքների ծախսերն իրականացվելու են ՀՀ 2024 թվականի պետական բյուջեով ՀՀ պաշտպանության նախարարությանն այդ նպատակով հատկացված միջոցների հաշվին:

В Армении с 15 апреля по 15 июля пройдут очередные сборы резервистов
В Армении с 15 апреля по 15 июля 2024 года будут проведены учебно-тренировочные сборы резервистов: рядовых, унтер-офицеров и офицеров запаса первой группы, состоящих на учете в первой и второй категориях.
В сборах примут участие до 435 граждан, из них 128 рядовых и младших офицеров, 9 – старших офицеров, 298 – резервистов офицерского корпуса.
Сборы проводятся для обеспечения общего уровня боевых навыков, а также подготовки офицеров запаса.
Расходы заявленных учебно-тренировочных сборов будут осуществлены за счет средств, выделенных с этой целью Министерству обороны Республики Армения из государственного бюджета.