ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը կայցելի Հայաստան, Ադրբեջան և Վրաստան
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը մարտի 19-ին կայցելի Հայաստան։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել դաշինքի մամուլի ծառայությունը։
Նա հանդիպումներ կունենա Վահագն Խաչատուրյանի և Նիկոլ Փաշինյանի հետ։
Տարածաշրջանային այցի շրջանակում Ստոլտենբերգը մարտի 18-ին կմեկնի Ադրբեջան, որտեղ բանակցություններ կվարի Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի և Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովի հետ:
Նույն օրը ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը կմեկնի նաև Թբիլիսի: Այնտեղ նա կհանդիպի Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի և վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հետ:

Генсек НАТО Йенс Столтенберг посетит Азербайджан, Грузию и Армению
Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг 19 марта посетит Армению. Как передает «Арменпресс», об этом сообщила пресс-служба Альянса.
19 марта Столтенберг прибудет в Ереван, где проведет встречи с Ваагном Хачатуряном и Николом Пашиняном.
В рамках своего регионального визита Столтенберг 18 марта отправится в Азербайджан, где проведет переговоры с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым и министром обороны Азербайджана генерал-полковником Закиром Гасановым.
В тот же день генеральный секретарь НАТО отправится в Тбилиси. Там он встретится с президентом Грузии Саломе Зурабишвили и премьер-министром Ираклием Кобахидзе.