Իջևանի քաղաքապետի ընտրություններն անցել են լարված մթնոլորտում
zham.am–ի փոխանցմամբ՝ Իջեւանում ավարտվեցին քաղաքապետի ընտրությունները, որին իրենց թեկնածությունն էին առաջադրել ՀՀԿ անդամ Վարուժան Ներսիսյանը եւ ԲՀԿ ներկայացուցիչ Վարդան Ղալումյանը:
Ընտրությանը հետևած «Ժառանգության» պատգամավոր Ստյոպա Սաֆարյանը նշեց, որ ինքն ու Անահիտ Բախշյանը բոլորի համար անակնկալ կերպով են ժամանել Իջեւանի 7 ընտրատեղամասեր, սակայն դիտորդական առաքելություն անցկացնելու ոչ մի նպատակ չեն ունեցել եւ չունեն:
Պատգամավորը նշեց, որ  այդ ընտրություններում ՀՅԴ-ն եւ ՀԱԿ-ը պաշտպանել են ԲՀԿ-ական թեկնածուին: Հարցին, թե որքանով է իրականությանը համապատասխանում այն տեղեկատվությունը, որ ԲՀԿ ներկայացուցիչներ են ձերբակալվել, Ստեփան Սաֆարյանը պատասխանեց. «Ես լուր ունեմ, որ մեկ կամ երկու մեքենա տարվել են ոստիկանական հրապարակ` խախտում կատարելու պատճառաբանությամբ: Թե ինչ մեքենաներ են եւ ում են պատկանում կամ այլ մանրամասներ չգիտեմ: Միայն կարող եմ ասել, որ զգացվում էր որոշակի լարվածություն»:

Выборы мэра Иджевана прошли в напряженной атмосфере
По сообщению «zham.am», в Иджеване завершились выборы мэра города, на которых свои кандидатуры выдвинули член РПА Варужан Нерсисян и представитель партии «Процветающая Армения» (ППА) Вардан Галумян.
Депутат фракции «Наследие» Степан Сафарян, который следил за выборами, отметил, что он и другой депутат фракции «Наследие» Анаит Бахшян неожиданно для всех посетили 7 избирательных участков Иджевана, но не преследовали цель осуществить наблюдательскую миссию.
По словам депутата, на этих выборах АРФД и АНК поддержали кандидата ППА. На вопрос о том, насколько соответствует действительности информация о задержании представителей ППА, Степан Сафарян ответил: «У меня есть информация о том, что один-два автомобиля были доставлены на штрафную площадку за нарушение. Что это за автомобили и кому они принадлежат, а также других подробностей я не знаю. Лишь отмечу, что чувствуется некоторая напряженность».