Հովիկ Աբրահամյանի հրաժարականի օրը՝ այսօր
Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել, որի ժամանակ քննարկվել են չորրորդ գումարման ԱԺ տասներորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը և  նոյեմբերի 14-17-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագիծը: ԱԺ տասներորդ  նստաշրջանի օրակարգի լրացումներ բաժնում ընդգրկվել է 26 հարց: ԱԺ առաջիկա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 111 հարց, միջազգային 18 պայմանագիր:
Չորրորդ գումարման ԱԺ տասներորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը և նոյեմբերի 14-17-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի  նախագիծը կհաստատվեն այսօր ԱԺ նիստում:
Նշենք նաև, որ ինչպես Հովիկ Աբրահամյանն էր նախապես ասել, այսօրվա նիստում ինքը հրաժարական է ներկայացնելու։ Կանոնակարգի համաձայն՝ եթե 5 օրվա ընթացքում Հովիկ Աբրահամյանը հետ չվերցնի հրաժարականի իր դիմումը, ապա այն պաշտոնապես կհամարվի ընդունված։

Сегодня Овик Абрамян подаст заявление об отставке
Как передает официальный сайт Национального собрания РА, 11 ноября состоялось рабочее совещание парламента, которое вел председатель НС Овик Абрамян. На совещании обсуждались проекты решений повесток дня десятой сессии НС четвертого созыва и четырехдневных заседаний НС 14-17 ноября. В проект повестки дня десятой сессии вошли 26 вопросов, а в проект повестки дня предстоящих заседаний включено 111 вопросов и 18  международных договоров.
Проекты повесток дня десятой сессии и четырехдневных заседаний НС 14-17 ноября будут утверждены на заседании 14 ноября.
Отметим, что как ранее заявил Овик Абрамян, в ходе  сегодняшнего заседания он подаст заявление об отставке. Согласно уставу, если в течение 5 дней Овик Абрамян не отзовет свое заявление об отставке, оно официально будет считаться принятым.