Տավուշցիներն ասում են, որ սպասում են Փաշինյանի այցին․ «Ուշունցներ կան, որ չենք տվել»
«Մեր գեղերըմ, մեր պոստերըմ չիմ, մեր ժըղովուրդն են։ էս իրանց տներն ա, իրանց ընտանիքն ա, ստի մինն էլա ո՛չ դուս տի գալ, ո՛չ հանձնել։ Մեր քշտին պոստերըմն էլ են մեր գեղացիք, հրամանատարնին էլ են մեր ռայոնցիք։ Ստի կռվող ու իրանց տունը պահող են»,-Yerevan.Today-ի լրագրողի հետ զրույցում ասաց Տավուշի սահմանամերձ Ոսկեպարի բնակիչը, որ դժգոհ է մնացել մարտի 18-ին Ոսկեպարում տեղի ունեցած՝ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից։
Մեկ այլ բնակիչ էլ նշեց, որ սպասում են Փաշինյանի հաջորդ այցին, քանի որ «պահած ուշունցներ-հայհոյանքներ կան, որ չենք տվել»։
Երկար զրույցներից, ցուցադրված քարտեզներից և տարբեր տարիների համաձայնագրերից հետո գյուղացիները եզրակացնում են․ «Փաստորեն դա նորից ժըղովըրդին խաբըմա»:
YerevanToday-ի լրագրողի հետ զրուցած Ոսկեպար, Բաղանիս, Ոսկեվան, Դովեղ գյուղերի և Նոյեմբերյան քաղաքի մի շարք բնակիչներ ասացին, որ Փաշինյանի հետ հանդիպել և պարզաբանում պահանջել ցանկացողները շատ են եղել, սակայն հանդիպման հնարավորություն չեն ունեցել, քանի որ հանդիպումը եղել է փոքր դահլիճում և այն լցրել են հիմնականում Փաշինյանի աջակիցներով։
Տավուշցիներն ակտիվ քննարկումներ են անում սահմանամերձ բնակավայրերի շուրջ խիստ վտանգավոր իրավիճակի վերաբերյալ։

«Он снова обманывает народ»: тавушцы ждут следующего визита Пашиняна
Никто не намерен покидать свои дома. Здесь живут люди, которые готовы воевать и защищать свое село. Об этом в беседе с «Yerevan.Today» сказал один из жителей приграничного села Воскепар Тавушской области, который остался недоволен встречей с Николом Пашиняном в Воскепаре 18 марта.
Другой житель отметил, что они с нетерпением ждут следующего визита Пашиняна, так как «не успели обругать его как надо».
После долгих разговоров, продемонстраированных карт и соглашений разных лет жители сел приходят к одному выводу: «Пашинян снова обманывает народ».
В беседе с нашим корреспондентом ряд жителей сел Воскепар, Баганис, Воскеван, Довег и города Ноемберян сказали, что желающих встретиться с Пашиняном 18 марта и потребовать от него разъяснений было много, но им не предоставили такую возможность – встреча проходила в небольшом зале, где в основном собрали сторонников Пашиняна.
Жители Тавуша в эти дни активно обсуждают крайне опасную ситуацию, создавшуюся вокруг приграничных сел.