Բագրատ Միկոյանը Ռոբերտ Քոչարյանի՝ արտերկրում գտնվելու լուրերի մասին
«Հրապարակ» օրաթերթը այսօր՝ ապրիլի 3-ին, գրել էր, որ ՀՀ երկրորդ նախագահը տևական ժամանակ է՝ Եվրոպայում է։
Ի պատասխան Yerevan.Today-ի հարցերի, Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Բագրատ Միկոյանն ասաց հետևյալը․ «Հիշեցնեմ, որ դեկտեմբերին դատարանին միջնորդություն էր ներկայացվել բուժման նպատակով թույլ տալ նախագահ Քոչարյանին մեկնել երկրից: Դատարանը միջնորդությունը մերժեց: Եվ միայն այդ պատճառով նախագահը համաձայնեց վաղեմության հիմքով գործի կարճմանը՝ բուժման նպատակով երկրից բացակայելու համար: Սրա մասին փաստաբանը հստակ պարզաբանումներ տվել է:
Այո, նա որոշ ժամանակ է, ինչ գտնվում է արտերկրում: Ուղևորությունը մասնավոր է և զուտ վերոշարադրյալ նպատակով:

Баграт Микоян прокомментировал сообщения о пребывании Роберта Кочаряна за границей
Руководитель офиса второго президента Армении Роберта Кочаряна Баграт Микоян прокомментировал сообщение о том, что Роберта Кочаряна нет в Армении более 2 месяцев.
Он, в частности, в ответ на вопрос «Yerevan.Today» сказал следующее: «Напомню, что в декабре в суд было подано ходатайство о разрешении президенту Кочаряну выехать из страны на лечение. Суд отклонил ходатайство. И только по этой причине президент согласился на прекращение дела на основании истечения срока давности, чтобы отсутствовать из страны для лечения. Адвокат дал четкие разъяснения по этому поводу.
Да, он уже некоторое время находится за границей. Поездка носит частный характер и исключительно с вышеуказанной целью.