Սիրիայում զոհերի թիվն օրեցօր ավելանում է
«BBC»–ն տեղեկացնում է, որ միայն վերջին մի քանի օրերի ընթացքում նախագահ Բաշար Ասադի կողմնակիցների և նրա հակառակորդների բախումների հետևանքով զոհվել է մի քանի տասնյակ քաղաքացի։
Սիրիացի ակտիվիստների տվյալներով՝ երկրի հարավում բախումներ են տեղի ունեցել ընդդիմության կողմն անցած զինվորականների և անվտանգության աշխատակիցների միջև։ Այդ տեղեկությունների համաձայն՝ զոհվել է կառավարական զորքերի 20 ծառայող։
Սիրիական վարչակարգի հակառակորդների համակարգող հանձնաժողովը նույնպես հաղորդել է, որ երկուշաբթի օրը սպանվել է 51 խաղաղ քաղաքացի, այդ թվում 21–ը՝ Դերաա քաղաքում, իսկ 13–ը Հոմսում։

Количество жертв противостояния в Сирии растет
Согласно сообщениям из Сирии, противостояние между противниками режима президента Башара Асада и правительственными войсками только за последние сутки привело к гибели нескольких десятков человек, передает «Би-Би-Си».
По данным сирийских активистов, на юге страны произошли столкновения между военными, перешедшими на сторону оппозиции, и силами безопасности. Согласно этим сведениям, погибли около 20 служащих правительственных войск.
Координационный комитет противников сирийского режима также сообщил, что в течение понедельника был убит 51 мирный гражданин, в том числе – 21 человек в южной провинции Дераа и 13 – в городе Хомс.