Ջուս. «Եթե առաջարկ լինի, ապա ես անպայման հաշվի կառնեմ, թե որ կուսակցությունն է»
Ոչ պաշտոնապես, բայց մեկնարկել է նախընտրական քարոզարշավը։ Կուսակցություններն արդեն սկսել  են հիշել մշակույթի գործիչներին, այդ թվում և  երգիչներին՝ իրենց քարոզչությունն իրականացնելու համար։
«7օր»–ը երգչուհի Ջուսից փորձել է պարզել, թե ինչպե՞ս է նա վերաբերվում նախընտրական քարոզչությանը մասնակից լինելուն։
Մեզ հետ զրույցում նա սկզբից նույնիսկ չհասկացավ, թե ինչ է քարոզչությունը։
–Ես որ քաղաքականության մեջ չկամ, անգամ չգիտեմ՝ ինչ է դա, երբ է սկսվում։ Տեղյակ չեմ, բայց ինձ թվում է՝ նորմալ է. ի վերջո՝ մարդիկ փող են աշխատում,–ասել է նա։
Հարցին,  թե իսկ արդյոք կարևոր չէ՞՝ ո՞ր կուսակցությունն է հրավիրում և ի՞նչ գաղափարներ  ունի, Ջուսը պատասխանել է, թե ընդհանուր  առմամբ կարևոր է։
–Ես որ չկամ, չեմ մտնում քաղաքականության մեջ,  ինձ չի հետաքրքրում ու պետք չէ, որովհետև հետո մեկը հաղթի, մյուսը չհաղթի՝ հետո դու վատ  մարդ դուրս կգաս, ու իմ կարծիքով՝ դա սխալ է,–ընդգծել է նա։
Ջուսի  խոսքերով՝ շատ վաղուց՝ մի քանի տարի առաջ, իրեն նման համարգների հրավիրել են, բայց վերջին շրջանում՝ ոչ։
Եթե առաջարկ լինի, ապա ես անպայման հաշվի կառնեմ, թե որ կուսակցությունն է։ Դա կարևոր է, բա ոնց։ Պետք է իմանամ՝ ով է, ինչ է, ինչ  են ուզում, ինչով են զբաղվում և այլն,–ասել է նա։

Джус: «Если поступит предложение, я обязательно учту то, какая это партия»
Предвыборная кампания в Армении, хотя и неофициально, но уже началась.  Партии уже начали вспоминать деятелей культуры, в том числе и певцов, с целью осуществления своей пропаганды.
«7or» попытался выяснить у певицы Джус, как она относится к участию в предвыборной пропаганде.
В беседе с нами она сначала не поняла, что такое пропаганда.
«Так как меня нет в политике, поэтому я даже не знаю, что это и когда начинается. Я не в курсе этого, но мне кажется, это нормально: в конце концов, люди зарабатывают деньги», - отметила она.
На вопрос о том, неважно ли то, какая партия предлагает осуществить пропаганду и какую идеологию эта партия преследует, певица ответила, что в целом это важно.
«Так как я не занимаюсь политикой, это меня не интересует и не стоит, чтобы интересовало, потому что если  один победит, а другой – нет, потом будут винить тебя. На мой взгляд, это неправильно», - заметила певица.
По словам Джус, очень давно, несколько лет назад,  ее приглашали на такого рода концерты, но в последнее время таких приглашений не поступало.
«Если поступит предложение, я обязательно учту то, какая это партия. Это важно. Я должна знать, что это за партия, чего они хотят, чем занимаются и т.д.», - добавила она.