Ո՞վ է ԱԺ–ում ամենահամակրելին. կին պատգամավորների կարծիքը
«7օր»–ն ԱԺ կին պատգամավորներից հետաքրքրվել է, թե ըստ նրանց՝ ո՞վ է ամենահամակրելի տղամարդ պատգամավորը՝ հաշվի առնելով նրա կրթվածությունը, քաղաքավարությունն ու, ինչու չէ, նաև արտաքին տեսքը։
«Օրինաց երկիր» խմբակցության պատգամավոր Հեղինե Բիշարյանը հրաժարվել է կոնկրետ որևէ մեկի անուն տալուց՝ պատճառաբանելով, թե խորհրդարանում համակրելի պատգամավորները բավական շատ են։
–Շատերն են քաղաքավարի, գրագետ և բարետես, բայց ճիշտ չի լինի անուն տալը. չեմ ուզում որևէ մեկին վիրավորել,–ասել է Հ. Բիշարյանը՝ ընդգծելով, որ բոլոր խմբակցություններում էլ կան այդպիսի տղամարդիկ։
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը ևս որևէ պատգամավորի չի առանձնացրել։ Միայն նշել է.
–Խորհրդարանում բոլոր կանայք հմայիչ են՝ յուրովի, և կան իսկապես բավականին հետաքրքիր ու խելացի տղամարդիկ։
Փոխարենը, «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը հարցին պատասխաել է առանց վարանելու.
–Րաֆֆի Հովհաննիսյա՛նը։ Ինձ համար գործող պատգամավորները նրան բոլոր հատկանիշներով զիջում են թե՛ կրթությամբ, թե՛ տղամարդկային հատկանիշներով, թե՛ արտաքինով, և այլն։
«Ժառանգություն» խմբակցության քարտուղար Լարիսա Ալավերդյանը ևս չի երկմտել, բայց նա տվել է ոչ թե Րաֆֆի Հովհաննիսյանի անունը, այլ՝ իր ամուսնու.
–Ինձ այդպիսի հարց մի տվեք։ Ինձ համար ամենահամակրելի տղամարդն իմ ամուսինն է՝ Միքայել Արամյանը, ով Գերագույն խորհրդի պատգամավոր է եղել։
ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Կարինե Աճեմյանը դժվարացել է տղամարդ պատգամավորներից որևէ մեկին առանձնացրել։
–Շատ կան համակրելի, խելացի տղամարդ պատգամավորներ, որ բոլոր արժանիքներն էլ ունեն՝ և՛ մեծերի, և՛ երիտասարդների թվում,–նշել է Կ. Աճեմյանը՝ ավելացնելով, որ այդպիսիք գերակշռում են ՀՀԿ խմբակցությունում։
ՀՅ Դաշնակցություն խմբակցության պատգամավոր Ռուզան Առաքելյանն ընդգծել է, որ իր համար տղամարդուն գնահատելու թիվ մեկ չափանիշն ինտելեկտն է.
–Մնացած չափանիշներն ածանցյալ են։ Այդ իմաստով շատ կան այդպիսի պատգամավորներ, չէի ուզենա որևէ մեկի անունն առանձնացնել։ Բարեբախտաբար, շատ կան այնպիսի պատգամավորներ, ովքեր ունեն ինտելեկտ և արժանի են լինել խորհրդարանում։

Кто, по мнению женщин-депутатов, является самым симпатичным депутатом НС РА?
«7or» поинтересовался у женщин-депутатов, кто, по их мнению, самый симпатичный депутат среди представителей сильного пола, если учитывать его образованность, цивилизованность и внешность.
Депутат фракции «Оринац еркир» Эгине Бишарян отказалась конкретно называть имена, мотивируя это тем, что в парламенте есть много симпатичных депутатов.
«Многие цивилизованны, грамотны, приятны на внешность, но было бы неправильно называть имена: не хочу обижать кого-то», - отметила она, подчеркнув, что во всех фракциях есть такие мужчины.
Депутат партии «Процветающая Армения» Наира Зограбян также не выделила какого-либо депутата, отметив лишь:
«В парламенте все женщины симпатичны по-своему, но вместе с тем, есть действительно довольно интересные и умные мужчины».
В свою очередь, депутат фракции «Наследие» Заруи Постанджян ответила на вопрос без колебаний.
«Раффи Ованнисян. Для меня действующие депутаты во всех отношениях уступают и образованностью, и мужскими качествами, и внешностью и др.».
Cекретарь парламентской фракции «Наследие» Лариса Алавердян, также не долго раздумывая, назвала имя, но не Раффи Ованнисяна, а имя своего супруга:
«Не задавайте мне таких вопросов. Для меня самым симпатичным  мужчиной является мой супруг –Микаел Арамян, который был депутатом Верховного совета».
Депутат фракции РПА Карине Ачемян затруднилась выделить кого-либо из группы депутатов.
«Есть много симпатичных, умных депутатов, имеющих все качества, как среди представителей старшего, так и молодого поколения», - заметила она, добавив, что такие депутаты доминируют во фракции РПА.
Депутат фракции АРФД Рузан Аракелян подчеркнула, что для нее первичным критерием при оценке мужчины является интеллект.
«Все остальные критерии второстепенны. В этом смысле есть много таких депутатов. Не хотелось бы выделять кого-то. К счастью, есть много депутатов, обладающих интеллектом и достойны быть депутатом парламента», - заявила она.