Մանվել Բադալյանը քաղաքացիական ծառայության մասին օրենքում կատարված փոփոխությունների մասին
Այսօրվա ասուլիսում ՀՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի նախագահ Մանվել Բադալյանը, անդրադառնալով լրագրողների այն դիտարկմանը, թե վերջերս որևէ պաշտոնում պաշտոնակատար նշանակելուց հետո այդ պաշտոնին ոչ ոք չի հավակնում, քանի որ հենց պաշտոնակատարը հեշտությամբ բավարարելու է մրցույթի պահանջները և զբաղեցնելու է այդ պաշտոնը, չի բացառել, որ այդպիսի դեպքերը հնարավոր են, սակայն վիճակագրությունը դա ցույց չի տալիս։
Հարցին՝ ինչպես է լինում, որ տասնյակ անգամ մրցույթում հաղթած քաղաքացին չի կարողանում որևէ աշխատանք ստանալ, Մ, Բադալյանը պատասխանել է, որ դա կապված է  քաղաքացիական ծառայության մասին օրենքում վերջերս կատարված փոփոխությունների հետ, ըստ որոնց՝ սահմանափակվել է հաղթողների քանակը, փոխվել է գնահատման մոդելը։
–Մրցութային հանձնաժողովները բալային գնահատմամբ են որոշում հաղթողներին, և առավել միավորներ ստացած 3 անձինք հաղթողներ են ճանաչվում,–ասել է բանախոսը։

Манвел Бадалян об изменениях в законе о гражданской службе
Коснувшись на сегодняшней пресс-конференции  на наблюдение журналистов о том, что в последнее время после назначение какого-то лица исполняющим обязанности, никто не претендует на эту должность, поскольку именно это исполняющее обязанности лицо легко преодолевает конкурс и занимает эту должность,  председатель Совета гражданской службы РА Манвел Бадалян не исключил,  что такие случаи возможны, но статистика этого не показывает.
На вопрос о том, как выходит, что гражданин, десятки раз выигрывавший конкурс, не может получить какую-либо работу, Манвел Бадалян ответил, что это связано со внесенными в законе о гражданской службе изменениями, по которым ограничилось число победителей, изменилась модель оценки.
«Конкурсные комиссии определяют победителей на основе оценки по балльной системе. Те 3 лица, которые получили наибольшее количество голосов, считаются победителями», - отметил он.