Թեհրանում իսրայելական հարվածների հետևանքով կա 78 զոհ և 329 վիրավոր
Թեհրանի նահանգում Իսրայելի հարձակման հետևանքով, ըստ իրանական աղբյուրների, կան զգալի քանակությամբ զոհեր ու վիրավորներ։«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Fars News գործակալությունը: Ոչ պաշտոնական տվյալներով զոհվել է առնվազն 78 մարդ, վիրավորվել՝ 329-ը։
Ըստ հաղորդագրության՝ հարվածները հասցվել են Թեհրանի նահանգի բնակելի և ռազմական օբյեկտներին։
Հունիսի 13-ի առավոտյան Իսրայելի պաշտպանության բանակը ավիահարվածներ է հասցրել Իրանի միջուկային օբյեկտներին, բնակելի շենքերին։ Հարվածների հետևանքով զոհվել են իրանցի բարձրաստիճան զինվորականներ, միջուկային ոլորտի գիտնականներ։
Թեհրանի նահանգում Իսրայելի հարձակման հետևանքով, ըստ իրանական աղբյուրների, կան զգալի քանակությամբ զոհեր ու վիրավորներ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Fars News գործակալությունը: Ոչ պաշտոնական տվյալներով զոհվել է առնվազն 78 մարդ, վիրավորվել՝ 329-ը։

В результате израильских ударов по Тегерану погибло 78, ранено 329 человек – «Fars News»
В результате израильской атаки в провинции Тегеран, по данным иранских источников, имеется большое количество жертв и раненых. Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на агентство «Fars News», по неофициальным данным, погибло не менее 78 человек, 329 получили ранения.
Согласно сообщению, удары были нанесены по жилым и военным объектам в провинции Тегеран.
Утром 13 июня Армия обороны Израиля нанесла авиаудары по иранским ядерным объектам и жилым зданиям. В результате ударов погибли высокопоставленные иранские военные и ученые-ядерщики.