ՀՀԿ պատգամավոր. «Կադրային վերջին փոփոխությունները տրամաբանական են»
Նոր Ժամանակներ կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանի հետ համատեղ ասուլիսում, ամփոփելով 2011թ.՝  նշել է, որ անցնող տարին տնտեսական և սոցիալական առումով կրկնում է 2010–ը, այսինքն՝ որևէ լուրջ փոփոխություն չեղավ ժողովրդի վիճակի բարելավման ուղղությամբ։
«Տարվա վերջում քաղաքական էլիտայի դեգրադացիոն գործընթացներ էին սկսվել»,–ասել ՆԺԿ նածխագահը՝  նշելով ԱԺ–ում պետբյուջեի քվեարկությունը։
Բանախոսի կարծիքով՝ գաղափարախոսական և բացատրությունների իմաստով տեղի ունեցած վերջին փոփոխությունները անհասկանալի և անտրամաբանական են։
ՀՀԿ պատգամավորը նշել է, որ 2011թ. տնտեսական առումով վատ չէր, գնաճը հնարավոր է եղել վերահսկել, իսկ աղքատության մակարդակը այս տարի կազմել է  38%։
Անդրադառնալով կադրային փոփոխություններին՝ Հակոբ Հակոբյանը նշել է, որ դա տրամաբանական է, քանի որ արաբական աշխարհը ցույց տվեց, որ եթե ընդհանրապես փոփոխություններ չեն լինում, ապա իշխանությունը փոխվում է ամբողջությամբ։

Депутат от РПА: «Последние кадровые изменения логичны»
На совместной пресс-конференции с депутатом НС от фракции РПА Акопом Акопяном председатель партии «Новые времена» Арам Карапетян, подводя итоги 2011-го года, отметил, что прошедший год в экономическом и социальном плане повторяет 2010-ый год, то есть не произошло каких-либо серьезных изменений в плане улучшения состояния народа.
«В конце года начались процессы деградации политической элиты», - сказал председатель партии «Новые времена», отмечая голосование в НС за принятие  бюджета.
По мнению Карапетяна, в идеологическом плане, а также в плане даваемых объяснений имевшие место последние изменения непонятны и нелогичны.
Депутат от РПА отметил, что в экономическом плане 2011-ый год  был неплохим, рост цен удалось проконтролировать, а уровень бедности в этом году составил 38%.
Касаясь кадровых изменений, Акоп Акопян отметил, что они логичны, так как арабский мир продемонстрировал, что, если изменений вообще не бывает, то  власть меняется целиком.