Ա. Մինասյան. «Ձևավորված սոցիալական բազայի պայմաններում հնարավոր չէ նորմալ ընտրություններ անցկացնել»
ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արծվիկ Մինասյանն, ամփոփելով անցնող տարին, նշել է, որ այն սկսվեց նախագահի ակտիվ միջամտությամբ սոցիալ–տննտեսական վիճակի բարելավման ուղղությամբ, սակայն այդ գործողությունները ոչ միայն չեն նվազեցրել աղքատոււթյան մակարդակը, այլ այն ավելի է աճել՝ վերջին տարիներին ավելանալով 300 հազարով։ Խոսելով արտագաղթի մասին՝ բանախոսը նկատել է, որ եռամսյակի տվյալներով դրա թիվը մոտենում է 90 հազարի, իսկ տարվա կտրվածքով այն կտատանվի 50-60 հազարի սահմաններում։
Բանախոսը վստահ չէ, որ այս պայմաններում ձևավորված սոցիալական բազայի պայմաններում հնարավոր է նորմալ ընտրություններ անցկացնել, քանի որ քաղաքացիները հույսները  կտրում են ընտրությունների միջոցով որևէ բան փոխելու։
–Աղքատության այսպիսի բարձր մակարդակը նշանակում է ձայները հավաքել մինչև ընտրությունները։ Եթե չունենք դրական զարգացում, ապա ակնկալել, որ ընտրությունները շատ թափանցիկ են, միամտություն է։ Այն հասարակաությունները, որոնք աղքատության խնդիր են ունեցել, չեն կարողացել արդյունավետ ընտրություններ իրականացնել,–ընդգծել է Ա. Մինասյանը։

В условиях сформировавшейся социальной базы невозможно провести нормальные выборы – Минасян
Подводя итоги уходящего года, член парламентской фракции АРФ «Дашнакцутюн» Арцвик Минасян отметил, что год начался с активного вмешательства президента в направлении улучшения социально-экономического положения, однако эти действия не только не снизили уровень бедности, а скорее повысили, увеличив за последние годы этот показатель на 300 тысяч. Говоря об эмиграции, Минасян отметил, что, по данным за последний квартал, это число  приближается к 90 тыс., а в годовом разрезе оно будет колебаться в пределах 50-60 тыс.
Минасян также не уверен, что в условиях сформировавшейся социальной базы возможно провести нормальные выборы, так как граждане перестали надеяться изменить что-либо посредством выборов.
«Такой высокий уровень бедности означает сбор голосов до выборов. Если нет позитивного развития, то ожидать, что выборы будут прозрачными, наивно. Те общества, которые имели проблему бедности, не могли проводить результативные выборы», - подчеркнул Минасян.