ՀՀ փոխարտգործնախարար. «Եվրոպայի վերջին փակ սահմանը բացելն օգտակար կլինի թե՛ Հայաստանի, թե՛ Թուրքիայի համար»
Պրահայում գտնվոող ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը մի շարք երկկողմ հանդիպումներ է ունենալու, որոնցից ակնկալիքներն ըստ ՀՀ փոխարտգործնախարար Կարինե Ղազինյանի հետևյալն են. «Հնարավորինս արագ ուղիներ գտնել հակամարտության կարգավորման համար և արագ, առանց որևէ նախապայմանի, բարիդրացիկական հարաբերություններ հաստատել մեր արևմտյան հարևանի հետ՝ վերջացնելով մեկուսացումը, բացելով սահմանները՝ դիվանագիտական հարաբերություններ հաստատելու համար»։
Փոխարտգործնախարարի խոսքերով՝ Եվրոպայի վերջին փակ սահմանը բացելն օգտակար կլինի թե՛ Հայաստանի, թե՛ Թուրքիայի համար։

Вице министр индел: «Открытие последней закрытой границы в Европе будет полезным как для Армении, так и для Турции».
Находящемуся в Праге президенту РА Сержу Саргсяну предстоит ряд двусторонних встреч, ожидания от которых, согласно вице-министру индел Армении Карине Казинян, следующие: «Возможно скорее найти пути для урегулирования конфликта и быстро, без каких-либо предусловий, утвердить добрососедские отношения с нашим западным соседом, завершив блокаду, открыв границу для основания дипломатических отношений».
По словам вице-министра, открытие последней закрытой  границы в Европе будет полезным как для Армении, так и для Турции».