Նախորդ շաբաթ Ադրբեջանը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 185 անգամ
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների անցած շաբաթվա ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 185 անգամ, որի ընթացքում Ադրբեջանի ԶՈՒ առաջապահ ստորաբաժանումները տարբեր հրաձգայինզինատեսակներից հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել են շուրջ 850 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, հավատարիմմնալով զինադադարի պահպանման ռեժիմին, հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և վստահորեն իրականացրելմարտական դիրքերի պաշտպանությունը:

За последнюю неделю Азербайджан свыше 185 раз нарушил режим перемирия
Согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, за последнюю неделю на линии соприкосновения вооруженных сил Армении и Азербайджана с азербайджанской стороны было зафиксировано свыше 185 случаев нарушения режима прекращения огня.
Передовые подразделения азербайджанских сил произвели около 850 выстрелов из оружия разного калибра в направлении армянских позиций. Несмотря на активность противника, передовые подразделения АО НКР поддерживали режим перемирия, воздерживаясь  от соответствующих адекватных действий и с уверенностью осуществляя  боевое дежурство.