Ռ. Զոհրաբյան. «ԲՀԿ-ն դուրս չի գալու կոալիցիայից»
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ խոսելով իշխանական կոալիցիայում տեղի ունեցող փոփոխությունների և կոալիցիայից «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հնարավոր դուրս գալու մասին՝ ՀՀԿ փոխնախագահ Ռազմիկ Զոհրաբյանն ասել է, թե տարածված այդ լուրերը «այնքան էլ չեն համապատասխանում իրականությանը»՝ հավելելով, թե բնական է համարում այն, որ նման տիպի լուրեր հասարակությունում շատ են շրջանառվում, քանի որ և՛ ՀՀԿ-ն, և՛ ԲՀԿ-ն ուժեղ քաղաքական ուժեր են, և խոսակցությունները մշտապես վերաբերում են նրանց, ոչ թե թույլ կուսակցություններին։
-Կոալիցիայից, ԲՀԿ-ի հայտարարությամբ, իրենք չեն պատրաստվում դուրս գալ, և մինչև նոր ընտրություններ իրենք մասնակցելու են։ Բայց հետագայում ինչպիսի դիրքորոշում կընդունեն, իրենք այդ մասին էլ չեն հայտարարում, ասում են՝ կհայտարարենք այդ ժամանակ։ Մենք հարգում ենք մեր կոալիցիոն գործընկերոջ իրավունքը, բայց նաև մեր մտքում մեզ համար կարծիք ենք կազմում։
Բանախոսը նաև ավելացրել է, թե ԲՀԿ-ն արդեն ուղղումներ է մտցնում կուսակցական ծրագրերի մեջ՝ դրանով իսկ փորձելով ասել՝ մենք ձեզանից ինչ-որ չափով տարբերվում ենք։

Р. Зограбян: «ППА не выйдет из коалиции»
Говоря во время встречи с журналистами о происходящих в коалиции власти изменениях и о возможном выходе партии «Процветающая Армения» из коалиции, зампредседателя РПА Размик Зограбян сказал, что эти слухи «не особо соответствуют действительности», добавив, что считает естественным то, что в обществе муссируются слухи подобного рода, поскольку и РПА, и ППА являются влиятельными политическими силами, а обычно говорят о сильных, а не о слабых партиях.
«По заявлению ППА, они не собираются выйти из коалиции и до новых выборов они будут участвовать. Но они не заявляют о том, какую позицию примут в дальнейшем. Мы уважаем право нашего партнера по коалиции, но делаем свои выводы».
Он также добавил, что ППА уже вносит поправки в партийные программы, пытаясь этим показать, что они чем-то отличаются от нас.