Րաֆֆի Հովհաննիսյան. « ՀՀ–ն այսօր գտնվում է լուրջ փոփոխությունների նախաշեմին»
«Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր լրագրողներին  հաղորդել է, որ կուսակցությունը մարտի 2-ին կհրավիրի իր համագումարը, որտեղ կքննարկվի կուսակցության մասնակցությունը առաջիկա ընտրություններին (ինչը, ըստ Հովհաննիսյանի, դեռևս վերջնականապես որոշված չէ), դրա ձևաչափը, այլ ուժերի հետ համագործակցությունը կամ դաշինքի հնարավորությունը։ Միաժամանակ, Հովհաննիսյանը հայտարարել է.
Մենք ուզում ենք հավատալ և հավատում ենք, որ ՀՀ–ն այսօր գտնվում է լուրջ փոփոխությունների նախաշեմին, և այս անգամ «Ժառանգությունը» պարտավոր է մաս կազմել այդ համակարգափոխական շարժմանը թե ԱԺ–ում, թե հրապարակում։
Հովհաննիսյանը նույն համատեքստում է դիտարկել 100%–անոց համամասնական ընտրակարգին անցնելու վերաբերյալ «Ժառանգության» և ՀՅԴ–ի նախաձեռնությունն ու դրական է գնահատել օրինագծի քննարկման համար նախատեսվող ԱԺ լսումները։
Բանախոսը ողջունել է նաև ԲՀԿ–ի միացումը այդ նախաձեռնությանը.
–Ողջունում եմ ԲՀԿ–ի միացումը այդ գործընթացին և հուսով եմ, որ բոլորս հատկապես այս ամիսների ընթացքում կկարողանանք լուրջ ջանքեր թափել, որ մեր գործը մեր արտահայտած խոսքին համապատասխանի։

Раффи Ованнисян: «Армения сегодня стоит на пороге серьезных изменений»
Сегодня председатель партии «Наследие» сообщил журналистам, что 2-го марта состоится съезд партии, на котором будут обсуждаться вопрос участия партии на предстоящих парламентских выборах (которое, по словам Ованнисяна, еще окончательно не решено), формат участия, возможность сотрудничества или союза партии с другими политическими силами.
«Мы хотим верить и верим в то, что Армения сегодня стоит на пороге серьезных перемен, и на этот раз «Наследие» обязано стать частью движения по смене системы как в НС, так и на площади», - заявил Ованнисян.
Ованнисян рассмотрел в этом контексте совместную инициативу «Наследия» и «Дашнакцутюн» о переходе на 100% пропорциональную избирательную систему и положительно оценил запланированные слушания по данному вопросу.
Он поприветствовал также присоединение ППА к этой инициативе.
«Я приветствую присоединение ППА к этому процессу и надеюсь, что все мы, в особенности в эти месяцы, сможем приложить серьезные усилия для того, чтобы наше дело соответствовало высказанным нами словам».