Սերժ Սարգսյանը պետական այցով մեկնել է Կիպրոսի Հանրապետություն
Կիպրոսի նախագահ Դեմետրիս Խրիստոֆիասի հրավերով Նախագահ Սերժ Սարգսյանը տիկնոջ' Ռիտա Սարգսյանի հետ պետական այցով մեկնել է Կիպրոսի Հանրապետություն:
Այսօր նախատեսվում է նախագահներ Սերժ Սարգսյանի և Դեմետրիս Խրիստոֆիասի առանձնազրույցը, որից հետո տեղի կունենա երկու երկրների պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով հանդիպում: Նախատեսվում է մի շարք ոլորտներում երկկողմ կապերի ամրապնդմանն ու համագործակցության զարգացմանը վերաբերող փաստաթղթերի ստորագրում:
Օրվա երկրորդ կեսին Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Կիպրոսի առևտրաարդյունաբերական պալատում ներկա կգտնվի երկու երկրների գործարար համայնքի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ գործարար համաժողովի բացմանը:
Հանրապետության ղեկավարը հանդիպում կունենա նաև  Արքեպիսկոպոս Խրիսոստոմոս Երկրորդի, Կիպրոսի ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Մարիոս Գարոյանի, հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Серж Саргсян отправился с государственным визитом на Кипр
Президент Армении Серж Саргсян со своей супругой Ритой Саргсян сегодня, 17 января, по приглашению президента Кипра Деметриса Христофиаса, отправился с государственным визитом на Кипр, сообщает пресс-служба президента РА.
Сегодня состоится беседа тет-а-тет президентов двух стран, после чего состоится встреча делегаций двух стран в расширенном составе. Предусматривается подписание ряда документов, относящихся к укреплению двусторонних связей и развитию сотрудничества между странами.
Во второй половине дня Серж Саргсян примет участие в открытии конференции представителей бизнес-среды двух стран в Торгово-промышленной палате Кипра.
Президент Армении встретится также с Архиепископом Хрисостомосом Вторым, председателем палаты представителей Кипра Мариосом Гарояном, представителями армянской общины Кипра.