Հասարակության 31%-ն արդեն որոշել է, թե ում է ձայն տալու
Սոցիոլոգ Ահարոն Ադիբեկյանն այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է, որ 2012թ. հունվարին ՀՀ բոլոր մարզերում անցկացված հարցումները ցույց են տվել, որ հասարակության 31%-ն արդեն որոշել է, թե ում է ձայն տալու 2012թ. խորհրդարանական ընտրություններին։ Իսկ նրանք կազմում են ընտրողների մոտ 41.3%-ը։ Ընտրողների 17-18%–ն էլ դեռ չի կողմնորոշվել, և հենց նրանց ձայների համար է, ըստ Ադիբեկյանի, հիմա որս գնում։
–Գուցե հենց նրանք էլ վճռորոշ լինեն ընտրությունների ելքի համար,–ասել է սոցիոլոգը՝ ավելացնելով, որ որքան էլ բարձրանա ընտրական ակտիվությունը, միևնույն է, 65%-ը չի գերազանցի. ընտրություններով հետաքրքրված 75%–ի 21%-ն էլ չի գնա քվեարկելու, 35.6%-ի ձայներն էլ հնարավոր չի լինի կաշառել:

Около 41% избирателей уже решили, за кого будут голосовать
Во время пресс-конференции социолог Агарон Адибекян сообщил, что проведенные в январе 2012г. во всех марзах республики опросы показали, что 31% граждан уже решил, за кого отдаст голоса на парламентских выборах, а они составляют около 41.3% избирателей.
При этом он заметил, что 17-18% избирателей еще не определились, и именно за их голоса сейчас ведется борьба.
«Возможно, что именно они и определят исход выборов», - отметил социолог.
Адибекян считает, что, насколько бы ни повысилась активность избирателей, все равно она не превысит 65%.
По его словам, из заинтересованных выборами 75% избирателей 21% не пойдет на выборы, а 35.6% невозможно будет подкупить взяткой.