Լևոն Զուրաբյան. «Մեզ համար միանշանակ է, որ Սասուն Միքայելյանը հաղթել է»
Քաղաքագետների միությունում հրավիրված լսումների ժամանակ Հայ ազգային կոնրեսի համակարգող Լևոն Զուրաբյանն ասել է՝ իշխանությունները մարտից առաջ ամեն ինչ անում են, որ իրենց հակառակորդը հավասար պայմաններում չլինի, ավելին՝ դատապարտված լինի պարտության, բայց հանդիսատեսին ներկայացվում է, թե տեղի է ունենում հավասար մենամարտ։
Խոսելով Հրազդանում տեղի ունեցած քաղաքապետի ընտրություններից՝ Լ. Զուրաբյանն ընդգծել է, որ դրան Սասուն Միքայելյանի մասնակցությունը բավական բարդացրեց իշխանության վիճակը։
–Պրոֆեսիոնալ ընտրակեղծարար հանցագործները ստիպված եղան քիչ թե շատ օրինական ընտրություններ անցկացնել ընտրատեղամասերում։ Ամեն ինչ տեղի էր ունենում ընտրատեղամասից դուրս։ Էլեկտրիկը կտրոններ էր բաժանում, համատիրություններում մարդկանց հինգ հազար դրամ էին բաժանում, բայց այդ պարագայում դու՝ որպես վստահված անձ, ոչինչ չես կարող անել։ Բայց շնորհիվ նրա, որ տեղամասերում ընտրությունները վերահսկեցինք, աննախադեպ տոկոսներ ստացանք։ Մեզ համար միանշանակ է, որ Սասուն Միքայելյանը հաղթել է,–նշել է ՀԱԿ համակարգողը։

Левон Зурабян: «Для нас однозначно, что победил Сасун Микаелян»
Во время слушаний, организованных Союзом политологов Армении, координатор АНК Левон Зурабян отметил, что власти перед боем делают все, чтобы их соперник не был в равных условиях и, даже более того, был обречен на поражение. Однако обществу преподносится, будто идет равная борьба.
Говоря о прошедших в Раздане выборах мэра, Зурабян подчеркнул, что участие Сасуна Микаеляна в них достаточно усложнило положение власти.
«Профессиональные фальсификаторы выборов были вынуждены провести на избирательных участках более или менее законные выборы. Все происходило за пределами избирательных участков. Электрик раздавал чеки, в кондоминиумах людям раздавали по пять тысяч драмов, но в этой ситуации ты, как доверенное лицо, ничего не можешь поделать. Однако благодаря тому, что нам удалось проконтролировать выборы на участках, мы получили беспрецедентные проценты. Для нас однозначно, что победил Сасун Микаелян», - отметил координатор АНК.