«Համերաշխություն» կուսակցությունը սատարում է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությանը
Այս պահին ընթանում է «Համերաշխություն» կուսակցությունը 4-րդ համագումարը: Կուսակցության ղեկավար Սարգիս Ավետիսյանը հայտարարել է.
«Առաջնորդվելով գաղափարական ընդհանուր մոտեցումներով և ելնելով Հայաստանի ապագայի մեր տեսլականից՝ «Համերաշխությունը» որոշում է կայացրել առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում սատարել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությանը՝ ներդնելով ողջ ջանքն ու եռանդը և ապագա Ազգային ժողովում որակյալ մեծամասնություն ձևավորելու ակնկալիքով»։
Նա նաև նշել է, որ իրենց ցանկությունը խորհրդարանում որակյալ մեծամասնություն տեսնելն է, իսկ ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին համարում են համերաշխության գաղափարի կրող։ 2011թ. Գագիկ Ծառուկյանն արժանացել է «Համերաշխություն» կուսակցության «Ամենահամերաշխ մարդը» մրցանակին:
«Համերաշխությունը» կողմ է 100%–ով համամասնական ընտրակարգին, ծայրահեղ դեպքում՝ միայն 10 մեծամասնական ունենալուն։

Партия «Солидарность» поддерживает ППА
Сегодня проходит 4-й съезд партии «Солидарность». В ходе съезда глава партии Саркис Аветисян заявил:
«Учитывая общие идеологические подходы и наше видение будущего Армении, “Солидарность” приняла решение поддержать на предстоящих парламентских выборах партию Процветающая Армения. Наша партия приложит для этого все необходимые усилия».
Он также отметил, что члены его партии желают видеть в парламенте качественное большинство, а председателя ППА Гагика Царукяна считают носителем идеи солидарности. Кстати, в 2011г. Гагик Царукян удостоился премии партии в номинации «Самый солидарный человек».
Отметим, что партия «Солидарность» выступает за переход к 100% пропорциональной избирательной системе, в крайнем случае – за сокращение мажоритарных мест до 10.