Արամ Հարությունյանը չի բացառում ԲՀԿ–ի հետ միասնական գնալու հնարավորությունը
Երեկ տեղի ունեցած «Ժառանգության» 7-րդ համագումարում «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանը  ողջունեց ՄԱԿ նախագահ Գուրգեն Արսենյանին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության համամասնական ցուցակով ընտրություններին գնալու որոշման համար։
Արսենյան Գուրգենը ցույց տվեց, որ կարևորը ոչ թե կուսակցությունն է, այլ որ հանուն մարտահրավերների հաղթահարման կարող է ընտրություններին գնալ դաշինքով,–ասել էր Ա. Հարությունյանը։
«7օր»–ը նրանից հետաքրքրվել է՝ հնարավո՞ր է հանուն այդ նույն նպատակի «Ազգային համաձայնությունը» ևս ԲՀԿ–ի հետ միասնական ցուցակով գնա առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին։
–Այս պահին մեզ մոտ քննարկումներ են ընթանում ընդհանրապես որ ձևաչափով մասնակցելու վերաբերյալ։ Մի քանի օրից կհայտարարենք,–պատասխանել է Ա. Հարությունյանը։
«7օր»–ի հստակեցնող հարցին՝ «Ամեն դեպքում, կտրականապես չե՞ք բացառում ԲՀԿ–ի հետ միասնական գնալու հնարավորությունը», նա արձագանքել է.

Арам Арутюнян не исключил возможности совместного с ППА участия на выборах
Во время вчерашнего съезда партии «Наследие» председатель партии «Национальное согласие» Арам Арутюнян поприветствовал решение председателя Объединенной трудовой партии Гургена Арсеняна участвовать на парламентских выборах совместным с ППА пропорциональным списком.
«Арсен Гургенян показал, что главным является не партия, а то, что во имя преодоления вызовов на выборы можно идти союзом», - заявил Арутюнян.
«7or» поинтересовался, может ли «Национальное согласие» во имя тех же целей также пойти на предстоящие выборы совместным с ППА списком.
«На данный момент у нас идут обсуждения относительно того, в каком формате вообще участвовать на выборах. Через несколько дней мы сделаем заявление по этому поводу», - ответил он.