Աղասի Արշակյան. «Եթե լինեն լցոնումներ, կստացվեն Ադիբեկյանի թվերը»
Եթե կեղծիքներ չլինեն, հերթականությունը հետևյալը կլինի՝ ԲՀԿ՝ առաջին. նա ավելի շատ ձայներ հավաքելու հնարավորություն ունի, հետո ՀԱԿ–ը, հետո նոր Հանրապետականը։ Բայց եթե լինեն լցոնումներ, կստացվեն Ադիբեկյանի թվերը՝ Հանրապետական՝ առաջին տեղ, ԲՀԿ՝ երկրորդ, ՀԱԿ՝ երրորդ,–առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում տեղերի վերաբաշխման մասին իր կարծիքն է հայտնել ԱԺ նախկին պատգամավոր Աղասի Արշակյանը։
–Ես ենթադրում եմ, որ հանրապետականները շատ շուտով իրենց կմիացնեն 4–5, այսպես ասած, լուսանցքային ուժեր, որ կեղծարարության դեպքում, օրինակ, հնարավոր լինի ասել՝ եթե անցած անգամ մենք մենակ էինք մասնակցում, հավաքեցինք 38, թե 39 տոկոս, այս անգամ մասնակցում ենք 6–7 կուսակցությունով, հավաքել ենք 45 տոկոս,–նշել է Արշակյանը։

Агаси Аршакян: «Если будут вбрасывания, получатся показатели Адибекяна»
«Если фальсификаций не будет, то картина предстоящих парламентских выборов будет следующей: на первом месте будет ППА (у нее есть возможность набрать больше голосов), на втором – АНК, а после – РПА. Но если будут вбрасывания, получатся показатели Адибекяна: РПА – на первом месте, ППА – на втором, АНК – на третьем», - считает бывший депутат НС Агаси Аршакян.
«Я предполагаю, что РПА скоро присоединит к себе 4-5 маргинальных сил, чтобы в случае фальсификаций можно было объяснить это тем, что прошлый раз они участвовали в одиночку и набрали 38-39%, а в этот раз – 6-7 партиями и набрали 45%», - отметил Аршакян.