Արդարադատության նախարարության այրված շենքը կքանդվի
ՀՀ կառավարությունն իր նիստում Երևանի քաղաքապետին լիազորել է իրականացնել Երևանի Վազգեն Սարգսյան N 3 հասցեում գտնվող ՀՀ արդարադատության նախարարության այրված շենքի և Զաքյան N 2/1 հասցեում գտնվող կաթսայատան և լաբորատոր շենքի քանդման աշխատանքները։ Այդտեղ կառուցվելու է նոր շենք։ ՀՀ վարչապետի հավաստմամբ` ճարտարապետական այդ լուծումները կներկայացվեն հանրության հրապարակային քննարկմանը։
«Մենք նաև մտադիր ենք այդտեղ տեղափոխել մեր գերատեսչություններից մի քանիսը` արտաքին գործերի, էներգետիկայի և բնական պաշարների, տարածքային կառավարման նախարարությունները։ Այնպես որ, առաջին քայլն ենք անում այդ ուղղությամբ, պետք է նոր շենքի ճարտարապետական լուծումները հաստատենք։ Երկու անգամ ավելի շատ տարածք կստանանք և կբարելավենք վիճակը»,-եզրափակել է վարչապետը։

Сгоревшее здание Министерства юстиции будет демонтировано
Правительство РА уполномочило мэра Еревана провести работы по демонтажу сгоревшего здания Министерства юстиции РА (ул. Вазгена Саркисяна 3) и здания котельной и лаборатории (ул. Закяна 2/1). На их месте будет построено новое здание. По заверению премьер-министра, архитектурные решения относительно новой постройки будут представлены на общественное обсуждение.
«Мы намерены перенести сюда несколько министерств: внешней политики, энергетики и природных ресурсов, территориального управления. Так что, мы делаем первый шаг в этом направлении. Мы должны утвердить архитектурные решения нового здания. В результате этого, территория станет более благоустроена и увеличится вдвое», - подытожил премьер.