Դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկին «Ժառանգություն» խմբակցությունում
Այսօր «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստյոպա Սաֆարյանը Ազգային ժողովում հյուրընկալեց Հայաստանում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկուն:
Դեսպան Ռաչինսկու խնդրանքով Ս.Սաֆարյանը ներկայացրեց «Ժառանգություն» կուսակցության գործունեությունը, ինչպես նաեւ` ներքաղաքական իրավիճակը եւ կուսակցության նախապատրաստական աշխատանքները խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ:
Զրուցակիցները անդրադարձան ներքին ու արտաքին քաղաքականության բազմաթիվ հարցերի, առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունների հնարավոր մարտահրավերներին, նաեւ քննարկեցին հետագա սերտ համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:

Посол Здислав Рачинский посетил фракцию «Наследие»
Сегодня руководитель парламентской фракции «Наследие» Степан Сафарян принял в парламенте чрезвычайного и полномочного посла республики Польша в РА Здислава Рачинского.
По просьбе посла Рачинского С.Сафарян представил деятельность партии «Наследие», а также внутриполитическое положение и подготовительные работы партии перед выборами.
Собеседники коснулись множества вопросов внутренней и внешней политики, обсудили возможные вызовы в ходе предстоящих выборов, а также ряд вопросов дальнейшего сотрудничества.