Ստեփան Սաֆարյան. «Շատ ավելի կարևոր է տեսնել գործ, այլ ո՛չ թե հավատալ օդի մեջ կախված խոսքերին»
«7օր»–ի հետ զրույցում «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը մեկնաբանելով ՀՀԿ–ի 13–րդ համագումարի ժամանակ Սերժ Սարգսյանի ելույթը՝ ասել է, որ ավելի կարևոր է, թե ինչպես կգնահատի այդ ելույթը շարքային քաղաքացին։
Ես չեմ կարծում, որ շարքային քաղաքացին այլևս բառերին և խոստումներին հավատում է։ Այն, ինչի մենք ուզում ենք հավատալ, դա իրական գործն է։ Տվյալ պարագայում արդեն այն ժամանակները չեն, որ գնահատենք ելույթը։ Հիմա շատ ավելի կարևոր է տեսնել գործ, տեսնել արդյունք և հավատալ դրան, այլ ո՛չ թե օդի մեջ կախված խոսքերին։
Իսկ ինչ վերաբերում է տրված խոստումներին և դրանց իրականացմանը, ապա Սաֆարյանը նշել է, որ նույնիսկ եթե դրանք իրականանան, դա էական փոփոխություններ չի ապահովի։
Հարցին, թե ի՞նչ է հարկավոր փոփոխությունների համար, Ստեփան Սաֆարյանը պատասխանել է.
–Պետք է, որ իշխող կուսակցությունն իր կատարած իրական գործերով վերանվաճի այն հավատը, որը չարաշահվել է երկար ժամանակ։ Իսկ մենք դեռ տեսնում ենք, որ մեզ ընդհամենը խնդրում են հավատալ իրենց խոսքերին։

Намного важнее увидеть реальные дела – Степан Сафарян
Комментируя в беседе с «7or» речь Сержа Саргсяна на 13-ом съезде РПА, руководитель парламентской фракции «Наследие» Степан Сафарян отметил, что намного важнее, как это выступление оценит рядовой гражданин страны.
«Мне кажется, что рядовой гражданин уже не верит словам и обещаниям. То, чему мы хотим верить, это реальное дело. Это не те времена, чтобы оценивать выступление. Сейчас намного важнее увидеть реальные дела, результаты и поверить им, а не повисшим в воздухе словам», - заявил Сафарян.
Что касается данных обещаний и их реализации, то руководитель фракции «Наследие» отметил, что, даже если они будут реализованы, это не обеспечит существенных перемен.
На вопрос о том, что необходимо для перемен, Сафарян ответил:
«Необходимо, чтобы правящая партия посредством реальных дел вновь завоевывала то доверие, которым удавалось злоупотреблять долгое время. Мы же пока видим, что нас лишь просят верить их словам».