Բակո Սահակյանն ընդունել է իտալահայ միության նախագահին
Արցախի հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն, այսօր` մարտի 13-ին, ընդունել է իտալահայ միության նախագահ Պայքար Սվազյանին եւ իտալահայ բարերար Սարո Խոդավերդիին:
Հանդիպմանը քննարկվել են տարբեր ոլորտներում Արցախի հետ սերտ համագործակցության հաստատմանն առնչվող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը նշել է Իտալիայի հայ համայնքի հետ հարաբերությունների զարգացման անհրաժեշտությունը` կարեւորելով այն ներհայկական կապերի շարունակական ամրապնդման տեսանկյունից:
Հանդիպմանը մասնակցում էին կրթության եւ գիտության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը:

Президент Арцаха встретился с представителями армянской общины Италии
13 марта президент Республики Арцах Бако Саакян принял председателя армянской общины Италии Пайкара Свазяна и итальянского благотворителя армянского происхождения Саро Ходаверди.
Стороны обсудили вопросы, касающиеся налаживания тесного сотрудничества с Арцахом в различных сферах.
Глава Арцаха отметил необходимость развития отношений с армянской общиной Италии, подчеркнув важность этого с точки зрения дальнейшего укрепления внутриармянских связей.
Во встрече приняли участие министр образования и науки Владик Хачатрян, министр культуры и по вопросам молодежи Нарине Агабалян.