Արամ Կարապետյան. «Սերժ Սարգսյանի ելույթն ընդդիմության ելույթ էր»
Այսօր «Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ մեկնաբանելով Սերժ Սարգսյանի ՀՀԿ 13–րդ համագումարի ելույթը՝ ողջունել է նախագահի փոխվելու ձգտումը և, ընդհանուր առմամբ, ելույթը դրական գնահատել՝ նշելով, սակայն, որ այն ավելի շատ ընդդիմության ելույթ էր հիշեցնում, այլ ոչ թե իշխանության։
Արամ Կարապետյանը դրական է գնահատել նաև Հրանտ Բագրատյանի բաց նամակը, որտեղ, հիշեցնենք, ՀՀ նախկին վարչապետը խիստ քննադատության է ենթարկել Սերժ Սարգսյանի ելույթը և փաստել, որ այդ ելույթում նշված տնտեսական զարգացման ցուցանիշները չեն համապատասխանում իրականությանը։ «Նոր ժամանակներ»–ի նախագահը նշել է, որ նման քննադատությունից հետո ինչ–որ բան ավելացնելը դժվար է։
Արամ Կարապետյանն անդրադարձել է նաև ՀՀԿ նոր կարգախոսին՝ «Հավատանք, որ փոխենք». թեև Կարապետյանը չգիտի, թե ով է կարգախոսի հեղինակը, բայց ենթադրում է, որ ՀՀԿ–ի երիտասարդ անդամներն են, «որոնց ջատագովը փեսան է»։

Речь Сержа Саргсяна больше напоминала выступление оппозиции – Арам Карапетян
Комментируя во время пресс-конференции выступление Сержа Саргсяна на 13-ом съезде РПА, председатель партии «Новые времена» Арам Карапетян поприветствовал стремление президента РА измениться и, в целом, оценил речь положительно, отметив, однако, что она больше напоминала выступление оппозиции, чем власти.
Арам Карапетян положительно оценил также открытое письмо Гранта Багратяна, в котором бывший премьер-министр РА подверг жесткой критике речь Сержа Саргсяна, зафиксировав, что отмеченные показатели экономического развития не соответствуют действительности. Председатель партии «Новые времена»  отметил, что после подобной критики добавить что-либо трудно.
Карапетян обратился также к новому лозунгу РПА «Поверим, чтобы изменить». Хотя он и не знает автора этого лозунга, однако он предположил, что им могут быть молодые члены РПА, «во главе которых стоит зять президента».